كواكبیان: رسانه ها به هیچ مركز قدرت و ثروتی وابسته نباشند

سمنان- ایرنا- رئیس خانه مطبوعات كشور گفت: رسانه ها برای بیان حقایق، مشكلات جامعه و دستاوردهای نظام، وابسته به هیچ مركز قدرت و ثروتی نباشند.

به گزارش ایرنا، مصطفی كواكبیان شامگاه پنجشنبه در جشن پنج هزارمین نسخه از انتشار روزنامه پیام استان سمنان در سالن هلال احمر شهر سمنان افزود: بیان حقیقت همواره در دستور كار روزنامه نگاران است و دغدغه های مردم باید با اطلاع رسانی دقیق به گوش مسئولان برسد.
رئیس خانه مطبوعات كشور اضافه كرد: در دولت گذشته با دادگاهی كردن، روزنامه ها تعطیل می شدند و در این دولت به دلیل مشكلات اقتصادی روزنامه ها در آستانه تعطیلی هستند.
وی ادامه داد: فشار ترامپ دلیلی نیست كه نسبت به بی توجهی و سهل انگاری های بعضی از مسئولان در داخل كشور اشاره نشود و با همیاری و همدلی باید برای توسعه ایران تلاش كرد.
كواكبیان تصریح كرد: برای بودجه سال آینده برای رفع مشكلات مطبوعات كشور تلاش زیادی شد كه امیدواریم‌ با پیگیری ها وضعیت مشكلات روزنامه های كشور كاهش یابد.
رئیس خانه مطبوعات كشور افزود: روزنامه ها ركن اساسی برای اطلاع رسانی دقیق و بیان توفیق ها و مشكلات در جامعه هستند و حمایت از اصحاب رسانه وظیفه اصلی مسئولان باشد.
وی خاطرنشان كرد: زبان مردم بودن و ارتقای فرهنگ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در استان سمنان از اهداف اساسی روزنامه پیام در دهه های گذشته بوده است.
كواكبیان ادامه داد: روزنامه پیام از جمله روزنامه های محلی سرشناس به گفته كارشناسان است و این روزنامه با وجود مشكلات فراوان سرپا ایستاده است.
به گزارش ایرنا، در این آیین علیرضا آشناگر استاندار سمنان، علی اصغر كاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان حضور داشتند.
روزنامه پیام سمنان به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مصطفی كواكبیان كه در شمارگان 15 هزار نسخه منتشر می شود سابقه ای 27 ساله دارد.
7339/7408