هتل سه ستاره جزيره هرمز با حضور وزير كشور افتتاح شد

بندرعباس - ايرنا-هتل سه ستاره جزيره هرمز پنجشنبه شب درمراسمي با حضور وزير كشور افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

به گزارش ايرنا، استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداري ازاين هتل گفت: هتل جزيره هرمز با يك هزارو 400 متر مربع زيربناي در 4 طبقه احداث شده و درمرحله نخست ظرفيت 65نفر را دارد ، مرحله دوم تا 120نفر قابل افزايش است.
فريدون همتي افزود: اين هتل با هدف جذب گردشگر به جزيره هرمز و اقامت مسافران توسط بخش خصوصي با هزينه افزون بر 60ميليارد ريال احداث شده است.
وزير كشور كه چهارشنبه شب وارد هرمزگان شد پس از شركت در همايش دهياران ، شوراي تامين و بازديد از جزيره لارك به جزيره هرمز سفر كرد ، همچنين بهره برداري از طرح مرحله نخست ساماندهي خط ساحلي از ديگر برنامه هاي وي است.
جزيره هرمز با 42 كيلومتر مربع مساحت و بيش از 6 هزار و 500 نفر جمعيت در 18 كيلومتري اسكله شهيد حقاني بندرعباس قرار دارد.
بيش از 70 درصد از دستگاه‌هاي اداري در هرمز زير مجموعه بندرعباس است، اين جزيره به تازگي از قشم جدا و به بندرعباس پيوسته يافته است.

**بازديد وزير كشور از خانه هاي بومگردي جزيره لارك
رحماني فضلي وزير كشور در دومين روز از سفر خود به هرمزگان به همراه استاندار استان در جريان سفر به جزيره لارك از خانه هاي بومگردي كه سال گذشته در سفر وي به اين جزيره مصوب شده بود، بازديد كرد.
استاندار هرمزگان شامگاه پنجشنبه در جريان بازديد از اين خانه ها گفت: تعداد 18 خانه بومگردي متعلق به مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) هرمزگان است كه مرحله نهايي ساخت و تجهيز آن در حال انجام است.
فريدون همتي افزود: اين خانه هاي بومگردي براي پذيرايي از مسافران نوروزي و گردشگران داخلي و خارجي آماده مي شود.
وي بيان داشت: هچنين جداي از آن، 10 واحد خانه بومگردي ديگر نيز در جزيره لارك در حال احداث است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت در حال حاضر براي تسهيل مردم و گردشگران 2 فروند شناور مسافر بري با مشاركت بنياد مستضعفان و جانبازان بين جزيره لارك و بندر عباس تردد مي كنند.
همتي افزود: اقدام هايي شامل بهسازي معابر، زير سازي جاده اطراف جزيره و غيره براي تبديل شدن جزيره لارك به يكي از قطب هاي گردشگري استان هرمزگان صورت گرفته است.
جزيره لارك با مساحت 47 كيلومتر مربع يكي از زيباترين و بكر ترين جزاير ايراني خليج فارس است كه با داشتن سواحل زيباي ماسه اي، كوه هاي آتش فشاني مخروطي، مراسم بومي رقص شمشير و غيره در 25 كيلومتري جنوب بندرعباس و 16 كيلومتري قشم در تنگه هرمز قرار دارد.
7195/6048

سرخط اخبار استان‌ها