دومين دوره خبرنگاري حرفه اي در بوكان برگزار شد

مهاباد - ايرنا - رييس مركز آموزش فني و حرفه اي بوكان گفت: دومين دوره آموزش خبرنگار حرفه اي با همكاري سازمان هلال احمر و پايگاه خبري كردستان فردا در بوكان برگزار شد.

جعفر رحماني روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، اظهار داشت: اين شهرستان تنها مركز فني و حرفه اي در آذربايجان غربي است كه توانسته رشته‌ي خبرنگاري را به كارآموزان علاقه‌مند آموزش دهد.
وي ادامه داد: امسال رشته خبرنگاري به دوره‌هاي آموزشي اين مركز اضافه شد و تاكنون 62 نفر از اين مركز در دوره هاي آموزش خبرنگاري و عكاسي خبري شركت كردند.
رحماني افزود: آموزش‌هاي اين دوره در ارتباط با موضوعات مربوط به دانش افزايي خبرنگاري بر اساس استاندارد‌هاي تعريف شده انجام گرفته است.
وي اظهار داشت: كارآموزان آموزش ديده، مراحل اصلي يك متد علمي خبرنگاري را به صورت تئوري و نظري طي كردند و پس از اجراي آزمون، به آنان مدرك بين اللملي خبرنگاري اعطا مي‌شود.
رحماني گفت: شركت كنندگان در كارگاه آموزشي خبرنگاري پيشرفته پس از اتمام دوره به صورت آنلاين و بر اساس استاندارد سازمان فني و حرفه‌اي كشور مورد سنجش و ارزيابي قرار گرفتند و آزمون عملي و تئوري از هنرجويان به عمل آمد.
به گزارش ايرنا، در اين دوره هنرجويان ويراستاري، مديريت اخبار، خبرنويسي، مصاحبه خبري، گزارش نويسي، خلاصه نويسني، اخلاق رسانه اي و بكارگيري تكنولوژي هاي نوين ارتباطي را فرا گرفتند.
در مركز آموزش فني و حرفه‌اي بوكان 40 كارگاه آموزشي فعال وجود دارد و هنر آموزان امسال در اين مركز 461 هزار و 86 نفرساعت انواع مهارت هاي مختلف را آموزش ديدند.
7510/ 3020/3072