استاندار  از اجرايي نشدن مسير چهاربانده به لالي عذرخواهي كرد

اهواز- ايرنا- استاندار خوزستان گفت: بخاطر محقق نشدن وعده ام به مردم لالي در خصوص چهاربانده شدن مسير مسجدسليمان به اين شهرستان ، عذرخواهي مي كنم.

غلامرضا شريعتي روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا درباره تمهيدات تسهيل تردد مهمانان نوروزي به شهرستان لالي اظهار داشت: اما به دليل مشكلاتي كه استان با آن مواجه بود نتوانسته ايم اين وعده را عملياتي كنيم و از همين بابت از مردم منطقه صميمانه عذرخواهي مي كنيم.
نماينده عالي دولت در استان با تاكيد بر اينكه اين قول به هيچ وجه فراموش نشده است، افزود: پيش بيني مي كنيم در سال آينده اين امر محقق شود و رضايت اهالي شهرستان لالي فراهم كنيم.

* ساخت جاده ميانبر به مسجدسليمان زمانبر است
شريعتي همچنين در خصوص چهار خطه شدن مسير اهواز به مسجدسليمان بيان داشت: اين پروژه به دليل نياز به ساخت 6 تا هفت كيلومتر تونل از جمله طرح هاي عمراني بسيار سنگين و سخت استان است.
وي ادامه داد: با اين وجود آغاز عمليات اجرايي جاده ميانبر آن در سال جاري آغاز شد كه با اتمام آن مسير تردد به طول 40 كيلومتر كاهش پيدا مي كند.
استاندار خوزستان يادآور شد: در مرحله اول ساخت 11 كيلومتر ابتدايي اين مسير آغاز شد و 380 ميليارد ريال اعتبار براي آن از منابع ملي و استان درنظر گرفته شده است.
بر اساس اين گزارش، مشكلات زيست محيطي متعددي در خصوص احداث اين جاده مطرح بود كه سرانجام با رايزني هاي صورت گرفته مردادماه امسال عمليات اجرايي آن آغاز شد.
از جمله مشكلات مطرح شده در خصوص اين پروژه عبور جاده اهواز به مسجدسليمان از قلب تنها زيستگاه طبيعي قوچ و ميش در خوزستان بود كه در مقطعي با پيگيري هاي اداره محيط زيست خوزستان اجراي اين پروژه عمراني را با حكم قضايي متوقف كرده بود.
9931/6002