۲۳ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۰۸
کد خبر: 83243896
۰ نفر
شلیك دو موشك به تل آویو

غزه - ایرنا - شلیك دو موشك به تل آویو پایتخت رژیم صهیونیستی در پنج شنبه شب موجب به صدای درآمدن آژیر خطر در این شهر و فرار مردم به سمت پناهگاه ها شد.

به گزارش ایرنا، به دنبال این شلیك ها ساكنان مناطق اشغالی وحشت زده به طرف پناهگاه ها حركت كردند.
یكی از این موشك ها به منطقه جوش دان اصابت كرده و موشك دوم نیز بر اساس اعلام منابع صهیونیست در منطقه باز این شهر فرود آمده است.
بر اساس اعلام شبكه المنار ده ها نفر در جریان شلیك موشك به تل آویو زخمی شده اند.
این شبكه به نقل از یك منبع در جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با رد مسئولیت این حمله موشكی اعلام كرد كه از نزدیك تحولات را زیر نظر دارد.
بر اساس اعلام منابع صهیونیست موشك های شلیك شده از غزه با عبور از سامانده گنبد آهنین به تل آویو اصابت كرده است و عملا این گنبد نتوانسته است اقدام لازم را برای مقابله با موشك ها انجام دهد.
رژیم صهیونیستی با استقرار چندین سامانه پدافندی مختلف در اطراف شهرهای مهم همچون تل آویو، پیكان، آرو و پاتریوت تلاش كرده است تا با موشك های شلیك شده به سمت این شهرها مقابله كند ولی با توجه به فرود آمدن موشك های مزبور عملا همه این سرمایه گذاری ها كه با همكاری آمریكا صورت گرفته است با شكست مواجه شد.
بر اساس اعلام روزنامه یدیعوت آحارونوت قرار است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دفتر وزارت دفاع تشكیل جلسه دهد.
هنور هیچ گروهی مسئولیت شلیك این موشك ها را بر عهده نگرفته است.
شبد**خاورم*1436*1379