فشارهای اقتصادی آمریكا علیه ایران از جنایات جنگی هم بدتر است

خرم آباد - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: فشارهای اقتصادی آمریكا علیه ایران از جنایات جنگی هم بدتر است و كسی از آثار و نتایج و جنایات بشری آنها نمی تواند بگذرد.

به گزارش ایرنا محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت:ملت ایران با صبوری و تحمل، شكست آمریكا را رقم زده چراكه آنها برنامه هایی داشتند و كشور را با محاصره اقتصادی تحت فشار قرار داده و با اطمینان می گفتند كه ما چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهیم دید.
وی بیان كرد: آنها با اطمینان با دهان های كثیف و آلوده خود می گفتند در 22بهمن در تهران خواهیم بود، آنها خواب های دیده بودند و تصورات كرده بودند اما تصوراتشان برهم پاشید.
شریعتمداری افزود: البته ملت تاحدودی آسیب دیده و تردیدی در آن نیست و كسی از آثار و نتایج و جنایات بشری آنها نمی تواند بگذرد آنها كارهایی كردند كه از جنایات جنگی هم بدتر بود.
وی اضافه كرد: آنها قبلا به دولت ها فشار می آوردند و پس از آن به كمپانی های ولی اكنون به اشخاص حقیقی فشار آورده اند.
شریعتمداری بیان كرد: این فشارهای بی امان به نتیجه نرسید تهدیدهایی كردند و فرصت هایی در كشور به وجود آورد و در بسیاری از حوزه های اقتصادی با اعمال محدودیت های دولت تهدید به فرصت تبدیل شد.

** توجه به جوانان
وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: توجه به جوانان در پیام رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب درس بزرگی است و همه ما در مشاغل مختلف باید به این موضوع توجه كنیم چرا كه در طول سال ها به جوانان كمتر توجه شده است.
وی افزود: معتقد هستیم كه انتصاب جوانان در پست های حساس و مدیریتی باید صورت گیرد و باید این مسیر ادامه یابد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در كنار استفاده از جوانان باید از تجربه افراد هم استفاده كرد و این روند انقلاب اسلامی را به جلو هدایت می كند.
شریعتمداری بیان كرد: اگر در جنگ تحمیلی پیروزی به دست آمد و اگر دنیا در مقابل ایران ایستاد و اگر همه سلاح های مختلف بر سر ایرانیان آزمایش شد ، به دلیل رهبری داهیانه امام راحل و عمل و حركت جوانان انقلابی بود.
وی اضافه كرد: در هیچ جنگ و مناقشه ای وارد نشدیم مگر اینكه به خاك ایران تعرض شد.
وی با بیان اینكه باید كشور را از این شرایط خارج كنیم گفت: با ناامیدان و نابلدان نمی شود كشتی جمهوری اسلامی را به مقصد رساند باید با افراد كاربلد و باامید به اهداف اصلی مان برسیم.
وی افزود: باید به جوانان میدان داد و اتاق های فكر و اندیشه و جلسات مشاوره را با بزرگان برگزار و استفاده در عمل با اجرای جوانان مهم می باشد.
شریعتمداری گفت: ملت همواره با انتخاب رییس جمهور و نمایندگان مجلس اراده خود را تحمیل می كنند و این نشان یك قدرت است، نظام جمهوری اسلامی استكبار را بیرون كرد و حق را بر روی كار آورد.
وی افزود: نقش مردم در انتخابات پررنگ است و امروز نمایندگان مردم در انتخابات رای آورده اند هرچند با سلیقه های مختلف مردم می توانند آزاداته در انتخابات شركت كنند.
به گفته وی تصمیمات سیاسی كشور نه در لندن و نه در واشنگتن اتخاذ می شود بلكه در خود كشور اتخاذ می شود و این یك افتخار است.
وی با بیان اینكه اشتغال، مشكل اصلی مردم است گفت: تصمیم استاندار لازم الاجرا است و باید از دستورات شخص عالی استان تبعیت شود.
شریعتمداری با اشاره به اینكه باید نظارت ها را قوی و جدی تر كرد گفت: مجموعه ناظر به عنوان یك مجموعه شفاف ساز بر فعالیت پرداخت وام روستایی احاطه دارد و بزودی باید در لرستان اعلام شود كه چه كسی وام چهار درصد گرفته چراكه ملت ایران شایسته این است كه همه اطلاعات را شفاف بداند.
وی ادامه داد: كسی پشت پرده ، وام چهار درصدی نمی تواند بگیرد و در صورت دریافت آن مردم باید بدانند.
وزیر كار اضافه كرد: طبق گزارش ها مشاهده شد كه بانك هایی كه اعلام كرده بودند كه بیش از هفت هزار میلیارد ریال اعتبار پرداخت كرده ایم، یكهزار میلیارد را مازاد اعلام كرده یعنی گفته اند پرداخت كردیم اما پرداخت نشده است.
وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: اگر این وضعیت ادامه پیدا كند تخلف را اعلام می كنیم.
شریعتمداری بیان كرد: امروز رشد اقتصادی ما كمی بالاتر از صفر بوده و معنای آن این است رشد هشت درصد اقتصادی رخ نداده است.
وی ادامه داد: به شركت های بزرگ موفق در صورت تامین مواد اولیه در روستاها تسهیلات بدون سقف اعطا می شود.
وی گفت: در زمینه برخی از مفاد كار مربوط به بیمه بیكاری، حوادث ناشی از كار، اجرای ماده 148قانون كار، قانون مشاغل سخت و زیان آور نیازمند بازنگری ها وجود دارد.
وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: در مهارت اشتغال و كارآفرینی برای كارآفرینی بانوان میز جداگانه باید در لرستان تشكیل شود چراكه تبعیض مثبت برای جبران عقب ماندگی در حوزه كارآفرینان بانوان قائل شویم.
شریعتمداری بیان كرد: سه میلیون 200هزار نفر خانم سرپرست خانوار هستند و عهده دار مسئولیت می باشند و 500هزارنفر از آنان زیر 50سال هستند.
3210/1920/6060