10درصد درآمد بلیت فروشی اجراهای صحنه ای به خزانه تخصیص یافت

سمنان- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قانون پرداخت ١٠ درصد از درآمد بلیت فروشی اجراهای صحنه ای (كنسرت) در كلان شهرها به حساب خزانه در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

به گزارش ایرنا، علی اصغر كاراندیش مروستی شامگاه پنجشنبه در حاشیه آئین اختتامیه فیلم و عكس استان سمنان در مجتمع فرهنگی و هنری كومش شهر سمنان به خبرنگاران ابراز داشت: پیش بینی ها حاكیست از محل اجرایی شدن قانون واریز سهم 10 درصدی از درآمد فروش بلیت كنسرت ها به خزانه حدود یك هزار و ٥٠٠ میلیارد ریال اعتبار به وزارت ارشاد تزریق شود.
وی ادامه داد: با تزریق درآمد حاصل از دریافت سهمی از فروش بلیت كنسرت ها در كلان شهرها وضعیت فرهنگ و هنر با این افزایش اعتبار بهبود می یابد.
وی ادامه داد: قیمت هر بلیت در كلان شهرها از حدود 650 هزار تا 2 میلیون ریال است و دریافت سهمی از این درآمد و اختصاص آن به شهرستان ها موجب حل بسیاری از مشكلات می شود تا صرف رسیدگی به امور مجتمع های فرهنگی- هنری و تعمیر و تجهیز این مراكز و ساماندهی فعالیت های فرهنگی هنری شود.
كار اندیش مروستی با بیان این كه حدود ٣٦٠ شهرستان غیر مركز استان در كشور وجود دارد اضافه كرد: رسیدگی به امور شهرستان ها غیر مركز استان ها و در نظر گرفتن اعتبارهای قابل توجه شهرستان ها هدف تصویب قانون دریافت 10 درصد درآمد فروش بلیت كنسرت در كلان شهرهاست.

** افزایش 20 درصدی بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینكه سال آینده بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 20 افزایش می یابد، گفت: سرجمع اعتبارهای این وزارتخانه در سال آینده یك هزار و ١١٥ میلیارد ریال افزوده شده است.
وی ادامه داد: بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار ردیف عمده افزایش دارد و از سرجمع اعتبارهای در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه ٤٠٠ میلیارد ریال به اعتبارهای ردیف اصلی وزارتخانه، ٥٥٠ میلیارد ریال به حوزه نشر و مطبوعات، ٢٠٠ میلیارد ریال به امور سینما و ٢٥ میلیارد ریال به اعتبارهای پژوهشگاه فرهنگ و هنر افزایش یافته است.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در كمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: این افزایش به رغم مشكلات اعتباری سال ٩٨ صورت گرفته است و این افزایش به سرجمع اعتبارهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه ١٤ هزار میلیارد ریال است افزوده شد.

**تكمیل طرح های با بیش از 90 درصد پیشرفت اولویت وزارت ارشاد
كاراندیش مروستی اظهار داشت: تكمیل طرح های با بیش از 90 درصد پیشرفت از اولویت ها و سیاست های این وزارت خانه برای تكمیل طرح های نیمه تمام است.
به گفته وی تكمیل تالارهای مركزی در مراكز استان ها از اولویت های این وزارتخانه است.
معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این كه هشت طرح در اولویت تكمیل شدن است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمجموع ٣٠٠ طرح نیمه تمام دارد.
معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف شركت در آیین اختتامیه هفته فیلم و عكس و نیز جشن انتشار پنج هزارمین شماره روزنامه پیام استان به سمنان سفر كرده است.
به گزارش ایرنا، در آیین اختتامیه هفته فیلم و عكس ، برترین ها و پیشكسوتان این عرصه در استان سمنان تجلیل شدند.
7342/7408