وزیر اسبق فرهنگ: رییس جمهوری با عزت وارد عراق شد

تهران- ایرنا- وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: شكوه و اقتدار ایران زمانی خود را نشان داد كه رییس جمهوری كشورمان در روز روشن، با عزت، اعتماد به نفس و با یك هیات بلند پایه وارد عراق شده و با استقبال فاخر و سطح بالای مقامات عراقی مواجه می شود

محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، با اشاره به اینكه ترامپ گفته است در منطقه 7 میلیارد دلار هزینه كرده است، خاطرنشان كرد: ما بسیار كمتر هزینه كردیم و نتایج لبیشتری به دست آوردیم. اكنون ترامپ در منطقه خلیج فارس نفوذ، اقتدار و عظمت دارد یا جمهوری اسلامی ایران؟ ترامپ با ترس و نگرانی شبانه به عراق سفر می كند و بدون اینكه با مقامات رسمی عراقی دیدار كند مخفیانه آنجا را ترك می كند.
حسینی ادامه داد: ما در منطقه سربلند هستیم، حزب الله خودش با دشمنانش می جنگد، حشدالشعبی نیرویی مردمی است كه در عراق عزت و افتخار آفریدند ولی تحت آموزه های مقام معظم رهبری، فرماندهی سردار سلیمانی و سیاست ورزی مسئولان ما هستند، این از دستاوردهای انقلاب است.
وی در ادامه بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را نقشه راه دهه پنجم انقلاب نامید و افزود: چهار دهه از انقلاب را پشت سر گذاشتیم، تا كنون موانع و چالش های زیادی فراروی ملت ما بوده است و توانستند بر این موانع و مشكلات فائق آیند، در این راه دستاوردهای فراوانی هم داشتیم ولی در میانه راه هستیم و تا رسیدن به اهداف و آرمان های راستین انقلاب راه طولانی در پیش داریم.
حسینی اضافه كرد: از تجربیات چهار دهه گذشته باید به بهترین وجه استفاده كنیم، نقاط قوت را تقویت و در موارد و موضاعاتی كه خطا و اشتباه داشتیم آنها را تصحیح كنیم. همانگونه كه در بیانیه گام دوم، رهبری خیلی واقع بینانه و منصفانه به ادامه راه انقلاب در دهه پنجم انقلاب پرداخته اند، مسئولان و مردم باید در آن مسیر حركت كنند.
وی ادامه داد: اینكه باید در حوزه علم وفناوری در منطقه برتر باشیم و در موضوع اقتصاد تلاش های بیشتری صورت بگیرد، بحث عدالت مسئله ای محوری و اساسی است كه اگر می خواهیم اعتماد و همراهی مردم ادامه دار و مستمر باشد باید فاصله طبقاتی كم شده و با فساد مبارزه جدی و واقعی صورت بگیرد، از پیام های رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث ارتقا بینش جامعه از نظر رهبری اشاره كرده و اظهار داشت: مردم ما طی این 40 سال دشمنان نظام اسلامی، آمریكا و غرب را به خوبی شناخته اند. اگر شناخت مردم نبود، دشمنان مردم و نظام ما با شگردها، تبلیغات و جنگ روانی می توانستند به ما آسیب بزنند.
حسینی یادآور شد: آمریكا و غرب توانستند با فشار اقتصادی خیلی از دولت ها را ساقط كنند، اگر نتوانستند خلل و آسیبی به ساختار های نظام و كشور بزنند دلیلش مقاومت، هوشیاری، شناخت و انتخاب درست مردم و پشتیبانی آنها از نظام بوده است. علی رغم آنكه مردم در فشار اقتصادی هستند در 22 بهمن نشان دادند تحلیل درستی از مسایل جهانی و داخلی دارند.
وی ادامه داد: رسانه های جمعی بخصوص صدا و سیما باید تلاش كنند كه سطح آگاهی مردم افزایش پیدا كرده و مواردی را كه مقام معظم رهبری تبین كردند را سرلوحه كار و عمل خود قرار دهند و فصل جدیدی را در زنگی سیاسی خود در دهه پنجم انقلاب آغاز كنیم.
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رهبری فرمودند آرمان بزرگ انقلاب تمدن نوین اسلامی است كه اگر قرار است شكل بگیرد الزاماتی دارد كه باید به آن توجه كرد، اینكه چرا بعد از چهل سال به اهداف و آرمان های انقلاب به طور كامل نرسیدیم دلیلش این است كه چهل سال زمان زیادی است ولی كافی نیست و تا رسیدن به مقصود راه طولانی و پر فراز و نشیبی در پیش داریم.
وی اضافه كرد: طی چهار دهه گذشته كارهای زیادی انجام پذیرفته ولی تا دستیابی به شاخص های تمدن اسلامی مد نظر رهبری فاصله داریم. تمدن اسلامی كه در صدر اسلام شكل گرفت، نقطه اوج آن در قرن های چهارم و پنجم بود و علما و دانشمندان زیادی از جمله ابن سینا و دیگران در آن مقطع ظهور كردند.
حسینی اظهار كرد: رهبری به ظرفیت های دست نخورده ای كه در كشور داریم نیز پرداخته اند، ما باید استفاده كنیم تا بتوانیم از جهات سخت افزاری و نرم افزاری آن تمدن را شكل دهیم لذا چهل سال زمان زیادی برای دستیابی به این آرمانها نیست.
سیام*1744*