پلیس بین الملل 20 مظنون قتل خاشقچی را تحت تعقیب قرار داد

تهران - ایرنا - پلیس بین الملل در پی درخواست تركیه 20 تن از مظنونان قتل روزنامه نگار منتقد سعودی را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، روزنامه دیلی صباح تركیه به نقل از مقام های وزارت دادگستری این كشور گزارش داد پلیس بین الملل (اینترپل) 20 تن از مظنونان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در كنسولگری عربستان در استانبول را تحت پیگرد قرار داد.
به نوشته این روزنامه، با این اقدام پلیس بین الملل این 20 تن كه به گروه اعدام موسوم هستند، در همه جهان برای دستگیری تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.
دستور تعقیب مظنونان قتل خاشچقی به درخواست تركیه به عنوان بخشی از تحقیقات این كشور درباره قتل این روزنامه نگار سعودی صادر شده است.
مقام های تركیه معتقد هستند كه این افراد به عنوان تیم ترور وارد تركیه شدند و افرادی نیز در این تیم بوده اند كه پس از قتل خاشقچی بدن وی را مثله كرده و از بین برده اند.
خاشقچی دوم اكتبر (دهم مهر) در كنسولگری عربستان در استانبول تركیه به قتل رسید. ریاض ابتدا قتل وی را انكار كرد اما در نهایت اعتراف كرد كه این روزنامه نگار به دست عوامل سعودی كشته شده است.
دادستانی كل تركیه پیشتر با تنظیم كیفرخواست و ارسال آن به وزارت دادگستری این كشور، خواستار استرداد 18 متهم به قتل جمال خاشقچی از عربستان سعودی شد، ولی مقام های آل سعود این درخواست را رد كردند.
شبد**9416**1379