فراخوان جشنواره مد و لباس ايراني اسلامي در بوشهر منتشر شد

بوشهر-ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر گفت: فراخوان چهارمين جشنواره مد و لباس ايراني اسلامي در اين استان منتشر شده است.

به گزارش ايرنا، فاطمه كرم پور روز پنجشنبه در آيين رونمايي پوستر فراخوان اين جشنواره افزود: اين جشنواره فرصت مناسبي است تا توانمندي ها و ظرفيت هاي فرهنگ و هنر مد و لباس ايراني اسلامي در بخش هاي طراحي، توليد، مقاله و اشاعه الگوهاي نوين توسط هنرمندان به نمايش گذاشته شود.
وي بيان كرد: اين جشنواره در چهار بخش علمي، مسابقه زنده (طراحي تا اجرا) لباس اجتماع دختران و پسران، طرح اولي ها و طراحي و چاپ بر روي لباس برگزار مي شود.
كرم پور ادامه داد: شركت در جشنواره براي تمامي هنرمندان، فعالان حوزه فرهنگي و هنري، توليدكنندگان و عرضه كنندگان آزاد است و طرح هاي ارائه شده در تمام بخش‌ها ‌بايد مطابق با موازين اسلامي، فرهنگ و هويت ايراني باشد.
وي تصريح كرد: محققان و دانشجويان بايد در اين بخش آثار خود را حداقل در ١٠ و حداكثر در ٣٠ صفحه ارائه كنند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر ادامه داد: در بخش زنده هر هنرمند طبق آيين نامه بايد در يك بخش شركت كند ولي در بخش هاي ديگر مي تواند 2 اثر را به دبيرخانه ارسال كنند.
وي اظهار داشت: به كارگيري رنگ هاي مناسب با سن مورد هدف، قابليت ارائه طرحها به بازار هاي تجاري و عدم بكارگيري علائم و حرف انگليسي در طراحي از مواردي است كه بايد در بخش طراحي و چاپ بر روي لباس رعايت شود.
كرم پور يادآور شد: در صورت به حد نصاب نرسيدن شركت كننده در هر بخش دبيرخانه جشنواره مجاز به حذف آن بخش است.
وي بيان كرد: زمان ارسال آثار و ثبت نام تا تاريخ ١٥ فروردين ماه سال ٩٨ تعيين شده و از ٢٧ تا ٣٠ فروردين نيز جشنواره در دانشكده فني و حرفه اي الزهراء (س) شهر بوشهر برگزار خواهد شد.
كرم پور گفت: كشف استعدادهاي نو، ترغيب هنرمندان بويژه جوانان به كار گروهي، توسعه همكاري بين هنرمندان طراح و دوزنده با بخش صنعت، ترغيب و تشويق جوانان به استفاده از پوشش هاي ايراني و اسلامي با حمايت از ايده هاي برتر جشنواره مد و لباس از هدف هاي مهم برگزاري اين جشنواره است.
وي افزود: استفاده از پارچه هاي توليد داخل كشور در دوخت لباس ها در راستاي حمايت از كالاي ايراني و توليد ملي، تشويق طراحان و دوزندگان به خلق ايده هاي نو، معرفي برگزيدگان به توليد كنندگان در راستاي كارآفريني، ارائه نمونه طرح هاي جديد متناسب با آب و هواي منطقه و استانداردهاي ملي اسلامي و ترويج طرح هاي ملي مناسب با سليقه هاي در خور شان جوانان ايران زمين بر اساس سبك زندگي اسلامي از اهداف برگزاري جشنواره است.
7212/6045