پیشكسوتان و دانشجویان شاخص دانشگاه آزاد شهرضا تجلیل شدند

اصفهان- ایرنا- 70 تن از پیشكسوتان و دانشجویان شاخص دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا روز پنجشنبه به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این واحد دانشگاهی تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر كشور در مراسم سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد شهرضا كه در محل سالن همایش این دانشگاه برگزارشد، گفت: دانشگاه آزاد زاده انقلاب و دست پرورده امام خمینی (ره) است.
مهدی جمالی نژاد تصریح كرد: نباید اجازه داد فعالیت دانشگاه آزاد كه 40 سال در رشد و توسعه كشور سهیم بوده ، متوقف شود اما این دانشگاه نیازمند یك بازخوانی و باز اندیشی است.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسزایی در رشد، پیشرفت و توسعه پایدار وتوسعه شهرضا داشته و حیف است كه این نقش كمرنگ شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر كشور تصریح كرد: بهتر است در گام دوم و دهه پنجم انقلاب رشد و نمو و جهشی را در دانشگاه آزاد اسلامی ببنیم در حالیكه در 40 سال ابتدای رشد آن بی نظیر بوده است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری گفت: هفتمین محور این بیانیه محوری ترین، بنیادی ترین و اساسی ترین محور بوده متوجه دانشمندان و دانشگاهیان است.
حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری تصریح كرد: باید تلاش كنیم دانشگاهمان تمدن ساز باشد و نباید مقلد و چشم انتظار كمك غربی ها باشیم تا اگر خواستند به ما كمك كرده یا كمك نكنند و عقب بمانیم .
وی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب باید به پا خاست و با تلاش شبانه روزی و مجاهدت خستگی ناپذیر از غربیان در پیشرفت جلو زد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در شانزدهم اسفندماه سال 1367 با 25 دانشجوی رشته فیزیك كار خود را آغاز كرد و اكنون چهار هزار دانشجوی این دانشگاه در ۱۵ رشته دكترا، ۶۵ رشته كارشناسی ارشد و ۳۵ رشته كارشناسی تحصیل می‌كنند.
شهرستان شهرضا 70كیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
پ/7144