۲۳ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۵
کد خبر: 83243538
۰ نفر
قيمت گوشت مرغ افزايش نمي يابد

همدان- ايرنا- رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: قيمت هر كيلوگرم گوشت مرغ در همدان 128 هزار ريال تعيين شده است و اين قيمت تا 15 فروردين سال آينده افزايش نمي يابد.

حميدرضا متين روز پنجشنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه با اشاره به اينكه مردم هرگونه گران فروشي را به شماره 124 تعزيرات حكومتي اطلاع رساني كنند، افزود: روز گذشته 90 تن و امروز 115 تن گوشت مرغ در استان همدان توزيع شده است و اين روند تا بعد از عيد نوروز 1398 ادامه دارد.
وي اظهار داشت: در روزهاي معمولي روزانه 65 تا 80 تن گوشت مرغ در استان مصرف مي شود كه پيش بيني مي كنيم اين مقدار در روزهاي عيد نوروز به 85 تا 100 تن در روز افزايش يابد.
متين عنوان كرد: گوشت مرغ مورد نياز استان همدان در 53 مركز توزيع مي شود.
وي با اشاره به اينكه يك هزار و 300 تن پرتقال براي عرضه در نوروز 98 ذخيره شده است ادامه داد: 670 تن سيب نيز تهيه و از روز دوشنبه هفته آينده در استان همدان توزيع مي شود.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: تمام ميوه هاي ذخيره سازي شده توليد داخل كشور است و قيمت عرضه آن روز يكشنبه هفته آينده اعلام مي شود.
وي اضافه كرد: امسال 45 تا 60 غرفه عرضه ميوه نوروز در همدان تعيين شده است.
متين با اشاره به اينكه يك هزار و 800 تن شكر در بين قنادان توزيع شده است، اظهار داشت: يك هزار و 200 تن نيز از طريق فروشگاه هاي بزرگ براي مصرف خانگي توزيع مي شود.
وي افزود: در سه ماه گذشته سه هزار و 650 تن برنج در استان توزيع شده است كه 500 تن ديگر نيز تا چند روز آينده وارد استان مي شود.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بيان اينكه سهميه آرد نانوايي ها براي نوروز 98 توزيع شده است، گفت: از 400 نانوايي موجود در استان 240 نانوايي در روزهاي عيد نوروز به عنوان كشيك اقدام به پخت نان مي كنند.
وي ادامه داد: نرخ نامه رستوران ها نيز صادر شده و براي ميزباني از مسافران نوروزي مشكل خاصي ندارند.
متين تاكيد كرد: در ايام پاياني سال ناظران و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت بيشتر از گذشته بر قيمت كالاها نظارت دارند.
وي با اشاره به اينكه همدان رتبه نخست نظارت بر انبار كالا در كشور را دارد، افزود: در شرايط كنوني اقتصاي كشور، با هرگونه احتكار به شدت برخورد خواهد شد.
گفتني است در آستانه نوروز 1398 به منظور كنترل قيمت، كالاهاي اساسي زير نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عرضه مي شود.
9904/2087