نوروزگاه در 17 نقطه آذربايجان غربي اجرا مي شود

اروميه - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان‌غربي گفت: آيين نوروزگاه در 17 منطقه و با 130 عنوان برنامه در سراسر استان اجرا مي شود.

به گزارش ايرنا جليل جباري روز پنجشنبه در «رزمايش ترافيك و خدمات سفر آذربايجان‌غربي» افزود: هدف ميراث فرهنگي از برپايي نوروزگاه‌هاي مختلف در آذربايجان‌غربي، ايجاد فضايي شاد، آرام و احياي فرهنگ و آداب و سنن محلي است و اين برنامه‌ها از 25 اسفند سال جاري تا 13 فروردين 1398 اجرا خواهد شد.
وي با بيان اينكه جامعه هتلداران استان تخفيف 30 درصدي در ايام نوروز براي مسافران در نظر گرفته‌اند، اظهار داشت: براي رسيدگي به موقع به شكايت هاي مردمي نيز تدابير مختلفي در نظر گرفته شده است و مردم براي بيان نظرها و پيشنهادهاي خود مي‌توانند با شماره 09629 تماس حاصل كنند.
جباري گفت: سعي مي شود از تمامي ابزارهاي تبليغاتي و ظرفيت رسانه ها و فضاي مجازي براي تبليغ ظرفيت هاي گردشگري استان استفاده شود.
وي اضافه كرد: توسعه گردشگري در استان نيازمند همكاري همه اعضاي ستاد خدمات سفر استان است و در اين راستا بيش از 20 هزار نفر به دنبال فراهم كردن شرايط لازم براي ميزباني از گردشگران نوروزي هستند.
پيمان آرامون، سرپرست معاونت امور هماهنگي عمراني استانداري آذربايجان غربي نيز در اين رزمايش گفت: تلاش مي شود تا بهترين امكانات براي ميهمان استان تامين شود و تمامي تمهيدات لازم در اين زمينه انديشيده شده است.
وي با بيان اينكه يكي از پيشران‌هاي توسعه در هر كشوري صنعت گردشگري است و هر گردشگري كه با رضايت كامل از استان خارج شود، به سفير معرفي جاذبه‌هاي استان تبديل مي شود، گفت: امسال براي سفر ايمن و شاد گردشگران برنامه ريزي هاي مدوني صورت گرفته است.
وي اظهار داشت: مراكز معاينه فني استان به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به مسافران است و تلاش مي شود تا زمينه لازم براي سفرهاي ايمن هموطنان در اين استان فراهم شود.
سردار خرم نيا، فرمانده انتظامي آذربايجان غربي نيز گفت: شعار نوروزي پليس راهنمايي رانندگي «آرامش در سفر و پرهيز از خطر» بوده و اميد است كه هموطنان در حال سفر، خود هميار پليس بوده و با رعايت قانون راهنمايي و رانندگي اين شعار را محقق كنند تا نوروزي شاد و شيرين داشته باشند.
به گزارش ايرنا ستاد تسهيلات خدمات سفر آذربايجان غربي با 10 كميته از جمله برنامه ريزي و آمار، اطلاع رساني و تبليغات، خدمات فرهنگي و اسكان، بهداشت و سلامت، انتظامي و امنيتي، تنظيم بازار و حمل و نقل از ماه هاي گذشته با تشكيل جلساتي در صدد بوده است تا سفرهاي نوروزي ايمن و مطلوبي را براي گردشگران و مهمانان فراهم كند.
بازرسي و نظارت بر اماكن اقامتي و هتل ها، نظارت و بازديد از مراكز عرضه مواد غذايي، رستوران ها، سرويس هاي بهداشتي و نمازخانه ها، استقرار در جاده ها و برخورد با متخلفان ترافيكي، ارائه خدمات امداد و نجات به مسافران و تدارك استراحتگاه هاي بين راهي از جمله خدماتي است كه اين ستاد در طول ايام نوروز به مسافران ارائه مي كند.
7125/3072