نخستین دوره مسابقات پومسه دانشجویان در شاهرود آغاز شد

شاهرود- ایرنا- نخستین دوره مسابقات تكواندوی پومسه دانشجویان پسر سراسر كشور روز پنجشنبه در سالن ورزشی فجر دانشگاه صنعتی شاهرود آغاز شد.

به گزارش ایرنا، در نخستین دوره مسابقات تكواندوی پومسه دانشجویان پسر سراسر كشور 10 تیم از دانشگاه های كشور در شهرستان شاهرود استان سمنان شركت دارند.
مسئول انجمن تكواندوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گو با ایرنا اعلام كرد : 30 دانشجوی پومسه كار در این مسابقات با یكدیگر رقابت می كنند كه تیم های دانشگاه صنعتی شاهرود، صنعتی اصفهان، خوارزمی، دانشگاه اصفهان، تهران و خواجه نصیر، تیم های حاضر در این مسابقات هستند.
بیژن راهپیما با بیان اینكه 2 ملی پوش پومسه در این مسابقات حضور دارند، ادامه داد: نفرات برتر این مسابقه ها بدون شركت در مسابقات انتخابی سال 1398 به المپیاد دانشجوایان كشور در گیلان راه می یابند.
رئیس هیات تكواندوی استان سمنان نیز در حاشیه این مسابقات گفت: پومسه در جمع مسابقات المپیاد دانشجویان قرار گرفته و مدال های آن در سال 98 برای این رشته ورزشی محاسبه خواهد شد.
احمد اخلاقی افزود: رشته پومسه تكواندو در حال حاضر جایگاه بسیار خوب و مدال های رنگارنگی درمسابقات المپیكی، جهانی و آسیایی دارد.
وی تاكید كرد: درهیات تكواندوی استان سمنان پایه و اساس تا سال 97 بر روی مسابقات كیورگی یا مبارزه مدون با لیگ های مختلف بود كه منتخبین پس از شركت در ارودها به مسابقات كشوری اعزام می شدند.
اخلاقی ادامه داد: سال آینده با برنامه ریزی های انجام شده نخستین دوره لیگ مسابقات پومسه در استان سمنان با همكاری مربیان و داوران و شركت ورزشكاران این رشته پیگیری خواهد شد كه برای كسب نتایج بهتر در مسابقات كشوری موثر است.
رئیس هیات تكواندوی استان سمنان گفت: در این استان 40 ورزشكار پومسه كار به صورت حرفه ای این رشته جذاب تكواندو را دنبال می كنند كه نیمی از آنها را بانوان تشكیل می دهند.
در استان سمنان هفت هزار تكواندوكار وجود دارد كه در بانك اطلاعات فدراسیون تكواندو نیز ثبت شده اند.
7358/6167/6103