قرارگاه كربلا آماده همكاري با دولت براي رونق توليد داخلي است

اهواز- ايرنا- فرمانده قرارگاه كربلا در جنوب غرب كشور گفت: اين قرارگاه آمادگي دارد در حوزه هايي كه دولت نياز به كمك و همراهي داشته باشد از جمله حوزه رونق توليد كالاي داخلي و ايجاد فرصت هاي پايدار شغلي مشاركت كند.

به گزارش ايرنا سردار احمد خادم سيد الشهدا روز چهارشنبه در آخرين شوراي اداري سال جاري استان كه در بيمارستان صحرايي امام حسين(عليه السلام) خرمشهر برگزار شد، عنوان كرد: اين بيمارستان از جمله آثار باقي مانده از دوران دفاع مقدس است كه به يكي از يادمان هاي راهيان نور تبديل شده است.
وي با اشاره به اينكه سپاه در اطراف يادمان هاي دوران دفاع مقدس به مردم و روستاييان خدمات رساني مي كند، بيان داشت: تا كنون 400 خانه روستايي بازسازي و علاوه بر اين 200 واحد مسكوني جديد ساخته شده است.
اين فرمانده ارشد نظامي تصريح كرد: همچنين تعداد 100 مسجد براي روستاييان ساخته شد و در اختيار مردم قرار گرفته است.
فرمانده قرارگاه كربلا در جنوب غرب كشور با اشاره به لايروبي 900 نهر در شهرهاي آبادان، خرمشهر و شادگان طي هفت سال گذشته توسط اين قرارگاه خبر داد و گفت: اين اقدام به طول يك هزار كيلومتر به منظور تسهيل در تردد لنج هاي صيادي و نيز تامين آب مورد نياز نخيلات اين شهرها صورت گرفت.
خادم سيدالشهدا افزود: از جمله اهداف سپاه در همكاري با دولت براي اين فعاليت ها حفظ كيفيت و كميت توليد خرما در منطقه و نيز حمايت از اشتغالزايي است.
وي با تاكيد بر اينكه سپاه آمادگي دارد در زمينه هي مختلف همكاري هاي جدي با دولت بخصوص در سطح استان داشته باشد، ادامه داد: ما در زمينه مقابله با كانون هاي ريزگردها همكاري داشته ايم و علاوه بر اين در اجراي شدن پروژه 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري در حال مشاركت با دولت هستيم.
فرمانده قرارگاه كربلا در جنوب غرب كشور يادآور شد: در گام دوم انقلاب اسلامي نياز است كه استان خوزستان از دومين استان بيكار كشور نجات داده شود.
خادم سيدالشهدا به 92 درصد مديران كشور را پاك دست عنوان كرد و گفت: اعتقاد داريم كه با همكاري هاي بين بخشي مي توانيم تحولات جدي در سطح استان ايجاد كرد.
وي همچنين به برخي فعاليت هاي تجملاتي در سطح ادارات اشاره كرد و گفت: با توجه به شرايط اقتصادي موجود ايجاد نماهاي جديد ساختماني برخي دستگاه هاي دولتي و صرف هزينه هاي مختلف براي آن كار غير ضروري است و به نظر مي رسد كه مي توان از اين منابع به شكل بهتري براي رفع بيكاري در سطح استان استفاده كرد.
وي يادآور شد: جمهوري اسلامي از منابع و ظرفيت هاي مختلفي برخوردار است اما اين سوال وجود دارد كه چرا در چنين شرايطي به عنوان مثال ما بايد دچار كمبود گوشت در كشور باشيم.
اين فرمانده ارشد نظامي كشور، يادآور شد: اين موضوع مي تواند با يك مديريت صحيح و جهادي برطرف شود.

*ارتباط راهيان نور با امنيت استان
معاون هماهنگ كننده سپاه حضرت ولي ‌عصر (عج) خوزستان در اين شورا خواستار حمايت دولت از كاروان هاي راهيان نور و يادمان هاي دفاع مقدس شد و گفت: تامين آب اين يادمان ها مهمترين خواسته سپاه از دولت است.
سرهنگ مير عبدالرضا حاجتي تصريح كرد: هم اكنون در اين يادمان ها 130 هزار شب خواب ايجاد شده است كه مي تواند در مواقع حساس براي استان موثر باشد.
وي راهيان نور را منشاء ايجاد امنيت در مناطق مرزي استان اعلام كرد و افزود: سپاه در همكاري هاي خود با دولت گرايش هاي سياسي و فكري را دخالت نمي دهد و مهم ترين هدفي كه دنبال ميكنيم خدمت به مردم است.
اين مقام مسئول در سپاه حضرت ولي عصر(عج) خوزستان يادآور شد: سپاه در يادمان هاي دوران دفاع مقدس به مردم خدمت رساني هاي مختلفي مي كند كه از جمله آن همين بيمارستان صحرايي امام حسين(عليه السلام) است كه همچنان در حال فعاليت درماني است.
9931/6064