ايمني شناورهاي گردشگري خرمشهر ارتقاء مي يابد

آبادان - ايرنا - معاون دريايي اداره كل بندر و دريانوردي خرمشهر از ارتقاء ايمني شناورهاي متقاضي فعاليت در حوزه گردشگري نوروز 98 در سطح اروند و كارون خبر داد.

به گزارش ايرنا مهدي فراهاني چهارشنبه در نشست هم انديشي با مالكان شناورهاي حوزه گردشگري در نوروز 98 در سالن اجتماعات اداره بازرسي و ثبت شناورهاي بندر خرمشهر اظهار داشت: اهميت ايمني شناورها و قايق هاي تفريحي و ضرورت اجراي قوانين از الزامات دستورالعمل ايمني شناورها است.
وي آشنايي مالكان شناورها به قوانين و دستورالعمل ايمني و اجرايي كردن مفاد آن در راستاي ارتقاي ايمني ضروري دانست و گفت:بندر خرمشهر آمادگي كامل جهت انجام امداد و نجات دريايي در زمينه فعاليت هاي گردشگري شناورها در نوروز 98 را دارد.
فراهاني گفت: در نوروز گذشته بيش از 50 هزار و 220 سفر دريايي انجام شد كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از آن رشد 351 درصدي را نشان مي دهد.
وي در ادامه گفت: اميد است صاحبان شناورها با رعايت استاندارد ها و نكات ايمني جهت كاهش هرگونه حادثه احتمالي در ايام نوروز را فراهم كنند.
معاون دريايي بندر خرمشهر افزود: بندر خرمشهر در طول ايام تعطيلات نوروز سركشي و نظارت بر فعاليت شناورهاي تفريحي در سطح اروند و كارون را در دستور كار خود دارد.
نخستين اسكله خرمشهر در سال 1308 خورشيدي و در جريان پهلوگرفتن يك فروند اقيانوس‌پيما به بهره‌برداري رسيد.
بندر خرمشهر يكي از بنادركانتينري كشور در خليج فارس بوده و به دليل همجواري با كشور عراق، يك منطقه استراتژيك از نظر تجاري و سياسي محسوب مي شود كه با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاري اروند و نزديكي به پالايشگاه آبادان و صنايع فولاد خوزستان فرصت مناسبي براي سرمايه گذاري در آن فراهم است.
7100/6064