فیش حقوقی نجومی یك فرهنگی به دلیل نقص فنی بوده است

تهران- ایرنا- از روز گذشته فیش حقوقی یك فرهنگی با مبلغ بالا مربوط به زمستان سال 94 در فضای مجازی دست به دست می شود كه وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اعلام كرد: مبلغ درج شده در این فیش صرفا به دلیل نقص فنی بوده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، در پی انتشار مطلبی در فضای مجازی با عنوان «فیش میلیاردی یك فرهنگی» و برخی ابهامات كه در این ‌باره مطرح شد، وزارت آموزش و پرورش نیز توضیحاتی را برای تنویر افكار عمومی و رفع برخی نگرانی‌های مطرح شده، ارائه داد.
در این مطلب آمده است: از روز گذشته تصاویری از فیش‌های حقوقی منسوب به فرهنگیان در فضای مجازی منتشر شده كه مبالغ بالایی به عنوان حقوق دریافتی در آن درج شده بوده است. اگر چه ساعتی پس از این اتفاق فیش های مذكور اصلاح و این موضوع نیز توسط صاحبان فیش در فضای مجازی اعلام شد اما به خاطر آنكه برخی ابهامات درباره علت این اتفاق منتشر شده است، توضیحاتی به شرح ذیل ارائه می شود:
1- در خصوص مشكل پیش آمده در مورد فیش های حقوقی سال 1394 (فقط زمستان 94) تصریح می‌شود كه این مشكل كاملا مربوط به اختلال فنی در فرایند تبدیل اطلاعات بوده و برای ساعاتی محدود رخ می‌دهد و البته بلافاصله پس از اطلاع از وقوع مشكل مذكور، مسئولان مركز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اقدام به شناسایی مشكل و رفع آن كرده و اكنون هیچ اختلالی در سامانه فیش حقوقی وجود ندارد.
2- در پاسخ به طرح این موضوع كه «فیش‌های حقوقی سال 94 و قبل از آن در سامانه فیش حقوقی قابل مشاهده نیست» لازم به ذكر است كه فعالیت رسمی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان از سال 1395 آغاز شده است و فرهنگیان از این تاریخ به بعد فیش حقوقی خود را دریافت می كرده اند، بنابراین امكان اینكه فیش سالهای قبل از 95 را دریافت كنند، كلا ‌وجود نداشته است. البته به منظور بهره مندی از اطلاعات حقوقی سنوات قبل، فرایند تبدیل اطلاعات از سامانه های قدیمی به پرتال فیش، در حال پیاده سازی است و در آینده‌ای نزدیك این امكان برای تمامی فرهنگیان فراهم خواهد شد.
3- لازم است همكاران خانواده بزرگ آموزش و پرورش مطمئن باشند كه هیچ مشكلی در خصوص فیش‌ حقوقی آنان وجود ندارد و اختلال به وجود آمده صرفا مشكل فنی بوده است كه با اقدام سریع مركز فناوری اطلاعات، سریعا مرتفع شده است.
علمی *1883 * 1055