بانوی اصفهانی با توسل به امام رضا(ع) شفا یافت

مشهد - ایرنا - نقاره های حرم مطهر رضوی روز چهارشنبه شفایافتن بانوی اصفهانی را با توسل به حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) بشارت دادند.

عضو كمیسیون امور شفایافتگان حرم مطهر رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: مائده، بانوی اهل اصفهان با توسل به حضرت امام رضا (ع) در دهه كرامت سال گذشته و سالروز میلاد حضرت امام هشتم (ع) شفا یافته است.
حجت الاسلام عباس فرازی نیا افزود: بانوی یاد شده تابستان سال گذشته برای زایمان به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان مراجعه كرد كه سه روز پس از زایمان دچار درد و ضعف شدید در بدن خود شد.
وی اظهار كرد: به دلیل درد شدید مائده، پزشكان از مرخص كردن او خودداری كرده و پس از آزمایش های اولیه متوجه ضعیف بودن پلاكت های خونی وی شدند.
وی گفت: ضعف پلاكت خونی مائده به قدری شدید بود كه نیاز به تزریق روزانه خون پیدا كرد و پس از 28 روز بستری در بیمارستان و تحمل درد و رنج بسیار، پزشكان انجام عمل جراحی روی گردن وی را تجویز كردند.
عضو كمیسیون امور شفایافتگان حرم مطهر رضوی افزود: آزمایش های اولیه برای عمل جراحی انجام شد و پزشكان نسبت به ریسك بسیار این عمل به بیمار هشدار داده و رضایت كتبی وی مبنی بر انجام عمل را لازم دانستند.
وی اظهار كرد: چند ساعت پیش از عمل جراحی، گروه خادمان بارگاه منور رضوی در اجرای طرح 'زیر سایه خورشید' ویژه دهه كرامت به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان رفته و مائده پرچم سبز حضرت امام رضا(ع) را بوسیده و خود را با آن پرچم متبرك كرده و به حضرت امام رضا (ع) متوسل می شود.
حجت الاسلام فرازی نیا ادامه داد: مائده، نوشتن فرم مربوط به اعلام رضایت برای انجام عمل جراحی را نیز با نام حضرت امام رضا (ع) آغاز می كند.
وی گفت: قرار بود عمل جراحی مائده صبح 11 ذیقعده مصادف با سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) انجام شود كه طبق معمول، آزمایش های اولیه قبل از عمل بر روی بدن وی انجام گرفت و در كمال ناباوری پزشك مربوطه اعلام كرد تغییراتی در بدن مائده به وجود آمده و هیچ نشانه ای از بیماری دیده نمی شود لذا نیازی به انجام عمل جراحی نیست.
وی افزود: بعد از این اتفاق و وجود نشانه هایی از شفایافتگی، پرونده مائده در كمیسیون امور شفایافتگان حرم مطهری رضوی مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام فرازی نیا اظهار كرد: این كمیسیون متشكل از 2 پزشك و 2 روحانی معتمد تولیت آستان قدس رضوی، 2 قاضی معتمد و سه نفر از خدام حرم مطهر رضوی است و دبیری آن بر عهده معاونت اماكن و امور زائران آستان قدس رضوی است.
وی گفت: در این بررسی، زیارت پرچم متبرك حضرت امام رضا (ع) توسط مائده، انس ویژه مائده با سوره یاسین در مدت زمان بستری در بیمارستان و توسل وی به حضرت امام رضا (ع) در شب ولادت آن امام معصوم به عنوان دلایل شفایافتگی وی برای اعضای كمیسیون ثابت شد.
وی افزود: بعد از یك سال تحقیق كمیسیون امور شفایافتگان در این زمینه و اثبات شفایافتگی این بیمار، امروز در حالی كه وی در حرم مطهر رضوی حضور داشت، نقاره های حرم مطهر مدت 20 دقیقه به صدا درآمده و این شفایافتگی را بشارت دادند.
7489 / 6053