پويش نه به زباله در جمعيت هلال احمر قزوين اجرا مي شود

قزوين - ايرنا - مديرعامل جمعيت هلال احمر قزوين گفت: به منظور حفظ محيط زيست پويش نه به زباله در طرح خدمات نوروزي اين جمعيت تشكيل مي شود.

حسن آصفي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزد: اين اقدام با مشاركت تشكل هاي زيست محيطي به منظور كاهش توليد زباله و جمع آوري زباله هاي ريخته شده در معابر اجرا مي شود.
وي، با اشاره به خدمات اين پويش گفت: ارايه خدمات زيست محيطي، تحويل كيسه هاي زباله قابل بازيافت به مراجعه كنندگان در نقاط استقرار و اجتماع مردم در تفرجگاه ها و بوستان ها، توزيع محصولات و بروشورهاي مرتبط در اين زمينه با هماهنگي اداره محيط زيست، آگاه سازي و حساس سازي مراجعه كنندگان نسبت به مسايل زيست محيطي و كمبود آب از جمله خدمات اين پويش است.
آصفي ادامه داد: پويش نه به زباله بايد به يك فرهنگ و مطالبه عمومي تبديل شود و 13 روز فروردين ماه مي‌تواند با نهادينه كردن رفتار مناسب شهروندان، نمادي براي پاكسازي محيط زيست از آلودگي ها باشد.
وي افزود:قزوين اگرچه از استان هاي به نسبت پاكيزه در اين زمينه است اما مي توان با بهره گيري از ظرفيت جوانان و تلاش بيشتر براي ايجاد قزوين پاك و شهري عاري از زباله كمك كرد.
آصفي افزود: پويش مردمي نه به زباله تنها يك بخش از خدمات طرح خدمات نوروزي اين جمعيت است كه طي ايام نوروز 98 با مشاركت 303 عضو جوان 18 تا 29 سال در پست هاي ثابت و سيار اجرا خواهد شد.
7388* 6101