نمایندگان خبرگان رهبری بر مبارزه با فساد و حل مشكلات كشور تاكید كردند

تهران - ایرنا – نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در دومین روز از ششمین اجلاسیه این مجلس بر مبارزه با فساد، حل مشكلات كشور و انتقال سالم انقلاب به نسل آینده تاكید كردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله احمد بهشتی نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در ششمین اجلاسیه رسمی این مجلس با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ملت قهرمان ایران در روز 22 بهمن حضور یكپارچه خود را به نمایش گذاشت و دوستان انقلاب اسلامی را شاد و دشمنان را غمگین كرد .
وی در ادامه به قیاس انقلاب ها از صدر اسلام تاكنون و شرایط موجود در زمان پرداخت و با طرح این سوال كه چرا آن انقلاب های گذشته به ظاهر ناكام ماند ولی انقلاب اسلامی چهل ساله شد و راز آن چیست، پاسخ داد: راز آن را باید در حضور و همراهی مردم جستجو كرد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: انقلاب چهل ساله ایران كه اینك وارد دومین مرحله خودسازی و تمدن سازی خود شده، در جهان دوقطبی سرمایه داری و سوسیالیستی؛ مردم سالاری دینی را بر مبنای استوار ولایت فقیه پایه گذاری كرده و شعارها و اصولی را ملاك عمل قرارداده است.
بهشتی با بیان این كه علت محدثه و مبقیه این انقلاب شكوهمند چهل ساله، مردم و رهبری بوده و هستند، گفت: آن چه می تواند همچنان مردم را در صحنه نگاه دارد، به گونه ای كه تهدیدها و تحریم ها و ترورها و توطئه ها بر پایمردی و استقامتشان بیفزاید و هرگز صحنه را خالی نگذارند، عدالت و مبارزه با فساد است.
وی فساد اقتصادی، اخلاقی و سیاسی را همچون توده چركین برای كشورها و نظام ها دانست و افزود: خطر بروز این تهدید در جمهوری اسلامی هم كه روزی مدیران و مسئولانش مسابقه زهد انقلابی و ساده زیستی می دادند، هرگز بعید نبوده و نیست .
نماینده مجلس خبرگان با بیان این كه بحمدالله ماموران این نظام غالبا سلامت خود را نگاه داشته اند، تاكید كرد: طهارت اقتصادی شرط مشروعیت همه مقامات جمهوری اسلامی است.

** انقلاب را كامل و سالم به نسل آینده منتقل كنیم
حجت الاسلام و المسلمین سیدمجتبی حسینی نماینده استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این اجلاسیه اظهار داشت: مراحل تولد انقلاب شامل مشكلاتی قبل از ولادت كه 15 سال طول كشیده می شود كه مشحون به مشكلات فراوان و تقدیم شهدا و زندانها و شكنجه هاست و تبلیغات مخفیانه و در شرایط سخت ـ پس از پیروزی انقلاب نیز مدت فصال و تشكیل یافتن نظام و نمادهای مختلف آن مراحل پركار و دقیق و خطیری پشت سرگذاشتیم تا اینكه محكم و استوار شد.
وی با تاكید بر این كه هم اكنون نظام اسلامی توانست بر تمام دشمنان پیروز شود، افزود: نظام اسلامی توانست در درون محكم و استوار و در بیرون سربلند و الگوی آزادگان جهان باشد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد: دشمن مایل است ملت ما مأیوس شوند و متأسفانه گاهی برخی از خودیها هم با غفلت از این موضوع آنگونه وضع موجود را سیاه نشان می دهند كه ممكن است بعضی روح یاس و ناامیدی در آنها تقویت شود و گاهی می گویند همه چیز از دست رفته است.
حسینی ادامه داد: البته باید انقلابی زیست و انقلابی بود، انتقاد از خودی با لباس نسح و خیرخواهی باید باشد نه هجوم و تخریب، باید مشكلات را آن طور كه هست بیان كرد.
وی در ادامه گفت: مسئله عمل نیكو و صحیح وظیفه همه ملت ایران اعم از دولتمردان، مسئولین، نهادها و توده های مردم است، همگی باید در عمل، ارزشهای اسلامی و ره آوردهای انقلاب را حفظ كنند و آنها را رشد دهند.
نماینده مجلس خبرگان تاكید كرد: بدانیم هر چه قوی تر شویم و پیشرفتهای مختلف ما افزایش یابد دشمن خشمگین تر خواهد شد و از خیانت و توطئه های دست بر نخواهد داشت، تاكید مقام معظم رهبری در عدم اعتماد به آمریكا و همچنین بر دولتهای غربی بر این اساس است.
حسینی در ادامه با بیان این كه باید نسبت به نسلهای آینده احساس مسئولیت كنیم و امانت انقلاب را كامل و سالم به آنها منتقل كنیم، اظهار داشت: تاكید رهبر معظم انقلاب در جوان گرایی همین است كه این امانت سالم به دست نسلهای آینده منتقل شود.
سیام**9314**1535