رويداد استارتاپ ويكند صنايع كوچك در اروميه آغاز شد

اروميه - ايرنا - استارتاپ ويكند صنايع كوچك در شهرك فناوري الكترونيك و صنايع غذايي اروميه با حضور 36 شركت كننده زن و مرد آغاز شد و به مدت 2 روز ادامه مي يابد.

سرپرست معاونت صنايع كوچك شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 36 ايده براي رويداد استارتاپ ويكند اين استان پيشنهاد شد كه پس از بررسي تسهيل گران(منتور)، حدود 15 ايده از اين تعداد به مرحله بعد صعود كرد.
امير شهسوار جلاوت اضافه كرد: پس از آن حدود هشت تيم تشكيل مي شود و روش هاي اجرايي كردن اين ايده ها را به مدت 54 ساعت بررسي مي كنند.
وي ادامه داد: بعد از 54 ساعت يك نفر به نمايندگي از تيم انتخاب مي شود تا روش هاي اجراي طرح را در عرض سه دقيقه براي تسهيل گران ارائه كند.
وي بيان كرد: شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي در پايان سه ايده برتر را انتخاب مي كند تا حمايت هاي لازم جهت اجراي آن صورت گيرد و همچنين حدود 12 ايده به عنوان ذخيره براي حمايت به اين شركت معرفي مي شود.
سرپرست معاونت صنايع كوچك شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي ادامه داد: اين استارتاپ با هدف شناسايي ايده هاي خلاقانه در حوزه صنايع كوچك و خوشه هاي صنعتي با همكاري دانشگاه هاي فني و مهندسي و دستگاه هاي اجرايي و خوشه هاي صنعتي اين استان برگزار مي شود.
شهسوار جلاوت گفت: حمايت از ايده هاي برتر در راستاي استقرار در مركز فناوري و خدمات كسب و كار شهرك فناوري الكترونيك و صنايع غذايي اروميه از ديگر اهداف برگزاري اين برنامه است.
وي اعلام كرد: توسعه فناوري هاي نوين در كسب و كارهاي خرد، كوچك و متوسط از ديگر اهداف برگزاري اين استارتاپ به شمار مي رود.
به گزارش ايرنا استارتاپ ويكند صنايع كوچك اروميه در شهرك فناوري الكترونيك و صنايع غذايي اين شهر طي روزهاي 22 تا 24 اسفند جاري برگزار مي شود.
استارتاپ ويكند /Startup Weekend/ يك رويداد آموزشي تجربي در سراسر دنياست كه در سه روز متوالي (در انتهاي هفته) برگزار مي شود.
در اين برنامه شركت كنندگان پر انگيزه‌اي مثل برنامه نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارتاپ، بازارياب‌ها و طراحان گرافيك گرد هم مي‌آيند تا طي 54 ساعت ايده هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل بدهند و هر گروه ايده‌اي را اجرا كند.
در استارتاپ ويكند ايده‌هاي زيادي مطرح مي‌شود اما در اين برنامه تنها 'اجرا' اهميت فراوان دارد.
در اين برنامه شركت كنندگان همگي در يك فضاي مشترك قرار مي‌گيرند و با كمك مربيان خبره كه از ميان كارآفرينان موفق انتخاب شده اند، ايده‌ها را به كسب و كار تبديل مي‌كنند.
در پايان برنامه تيم‌ها طرح هاي خود را به هياتي از داوران كه از ميان جامعه سرمايه‌گذار و استادان دانشگاهي و كارآفرينان هستند، ارائه مي‌كنند.
9918/3072

سرخط اخبار استان‌ها