صورتحساب عملكرد بودجه سال 96 استان در موعد مقرر ارسال شد

زنجان- ايرنا- مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان گفت: صورتحساب عملكرد بودجه سال 96 دستگاه‌هاي اجرايي استان در موعد مقرر با كمترين اشكال در سامانه «سماد»، ثبت و به وزارت متبوع ارسال شده كه تقدير وزارت اقتصادي از اداره كل اين استان را در پي داشت.

ابوالفضل عباسچيان روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: به استناد ماده 103 قانون محاسبات عمومي كشور و ساير تكاليف قانوني، دستگاه‌هايي كه به نحوي، اعتباراتي از محل بودجه عمومي كشور دريافت مي‌كنند بايد نتيجه را پس از هزينه‌كرد در قالب تفريغ بودجه سالانه به اين اداره كل ارسال كنند.
وي خاطرنشان كرد: اداره كل امور اقتصادي و دارايي استان نيز پس از جمع‌بندي صورت‌هاي مالي اعتبارات هزينه‌اي و عمراني، اقدام به حسابرسي اوليه و ثبت در سامانه سماد كرده و صورتحساب نهايي را به وزارت متبوع ارسال مي‌كند.
عباسچيان افزود: بر اساس همين ماده، وزارت امور اقتصادي و دارايي نيز مكلف است يك نسخه از جمع‌بندي تفريغ بودجه سال قبل كل كشور را تا پايان آذر سال بعد به ديوان محاسبات كشور و يك نسخه نيز به هيات وزيران ابلاغ كند.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان با بيان اينكه هر سال از 5 تا 7 استان برتر تقدير مي‌شود گفت: زنجان، همواره جزء استان‌هايي بوده كه در موعد مقرر اقدام به ارسال صورتحساب كرده و امسال نيز توانست رتبه بهتري نسبت به سال‌هاي گذشته كسب كند.
وي تصريح كرد: استان‌ها بر اساس شاخص‌هاي وزارت امور اقتصادي و دارايي در اعتبارات به 3 گروه، تقسيم‌بندي مي‌شوند كه زنجان جزء استان‌هاي گروه 2 بوده و استان‌هاي همتراز زنجان نتوانسته‌اند اين عنوان را كسب كنند.
عباسچيان با بيان اينكه مهلت ارائه صورت‌هاي مالي براي دستگاه‌هاي استاني تا پايان مهر هر سال است، گفت: ملاك، دريافت صورتحساب‌هاي مالي است و دستگاه‌ها در اين زمينه تفاوتي ندارند و حتي اگر يك دستگاه نيز صورت‌هاي مالي را به‌موقع ارسال نكند صورتحساب استان، ناقص خواهد بود كه براي جلوگيري از اين موضوع، كارشناسان اين اداره كل راهنمايي لازم را به دستگاه‌هاي مختلف انجام مي‌دهند.
اين مسئول تصريح كرد: گزارش تفريغ بودجه كشور كه رئيس جمهوري از آن دفاع مي‌كند از دل صورتحساب‌هاي استاني بيرون آمده و بر اساس آن براي بودجه سال آينده، تصميم‌گيري مي‌شود.
وي افزود: اين كار علاوه بر شفافيت مالي، راهي براي آينده را نشان داده و نوعي تصميم‌گيري براي سال بعد است.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان در خصوص تقدير از دستگاه‌هاي استاني كه صورتحساب‌هاي خود را به‌موقع ارسال مي‌كنند گفت: هر سال در روز حسابدار از حسابداران دستگاه‌هاي اجرايي كه عملكرد مطلوبي داشته‌اند تقدير مي‌شود.
به گزارش ايرنا، معاون نظارت مالي وزير و خزانه‌دار كل كشور با اهداي لوح تقدير از عملكرد اداره‌كل امور اقتصادي و دارايي استان زنجان در ارائه به موقع صورتحساب عملكرد بودجه سال 1396 دستگاه‌هاي اجرايي مستقر در استان و پياده‎سازي نظام حسابداري بخش عمومي (تعهدي) كه سبب ارتقاي عملكرد اداره‌كل نسبت به سال قبل شد، تقدير و تشكر كرد.
9556/6085