زیرساخت های توسعه سامانه نوین آبیاری در قزوین فراهم شود

قزوین – ایرنا – معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: ورود علم و دانش به بخش كشاورزی لازم و ضروری است و باید زیرساخت های توسعه مجتمع های گلخانه و سامانه نوین آبیاری در قزوین طی سال آینده فراهم شود.

به گزارش ایرنا منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در جلسه مجتمع های گلخانه ای و ستاد آبیاری نوین استان كه در استانداری برگزار شد، افزود: در سال جاری در بخش كشاورزی شاهد اتفاقات خوبی بودیم و بیش از 70 درصد پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در حوزه كشاورزی بوده است .
این مسئول گفت: ایجاد مجتمع های گلخانه ای و راه اندازی سامانه های نوین آبیاری از مهمترین اولویت های كاری استان است و بانك ها ملزم هستند در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند چون هیچ بهانه ای در این زمینه قابل قبول نیست .
معاون استاندار اضافه كرد: پیشرفت در اجرای مجتمع های گلخانه ای و همچنین ستاد آبیاری نوین در استان رضایت بخش بوده و از مدیر و كاركنان تلاشگر جهاد كشاورزی استان در این زمینه قدردانی می كنیم .
وی افزود: سال آینده باید فرهنگ جدیدی در جهت گسترش و توسعه مجتمع های گلخانه ای آغاز شود و سیستم بانكی نیز باید در این زمینه همراهی بیشتری داشته باشد .
6101