واحدهای بوم گردی زنجان تسهیلات دریافت می كنند

زنجان - ایرنا - مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: برای ایجاد و تقویت گردشگری، واحدهای بوم گردی این استان تسهیلات دریافت می كنند.

سجاد صنعتی منفرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تقویت فرهنگ بوم گردی باعث رونق گرفتن اقتصاد روستائیان و موجب جذب گردشگر می شود.
وی با بیان اینكه احیای بافت با ارزش، همراه اجرای طرح هادی در روستاها با رویكرد گردشگری انجام می شود، خاطرنشان كرد: این قبیل پروژه ها فرصت های جدیدی برای توسعه اقامتگاه های بوم گردی ایجاد می نماید.
صنعتی منفرد با اشاره به میزان تسهیلات بانكی برای واحدهای بوم گردی، اظهار داشت: برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری، تسهیلات 15 میلیون تومانی با سود چهار درصد و با بازپرداخت 60 ماهه پرداخت می شود.
این مسئول اضافه كرد: علاوه بر آن نیز تسهیلات 20 میلیون تومانی با سود پنج درصد و با بازپرداخت 12 ساله به متقاضیان پرداخت می‌ گردد.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان زنجان به پرداخت تسهیلات جداگانه دیگر از سوی سازمان میراث‌فرهنگی اشاره و تاكید كرد: همچنین استانداری نیز در بخش صدور پروانه ساخت این واحدها تسهیلاتی را در نظر گرفته كه فضای مناسب برای گسترش بوم‌گردی روستایی فراهم كرده است.
صنعتی منفرد به تعداد درخواست های رسیده برای دریافت تسهیلات بوم گردی اشاره و خاطرنشان كرد: این درخواست ها 86 مورد بوده و تا كنون 49 مورد از این تعداد در كمیته مشترك مصوب گردیده است.
وی با بیان اینكه تاكنون برای بیش از 68 درصد از واحدهای مسكونی روستایی استان سند مالكیت صادر شده است، اعلام كرد: این بنیاد موفق شده با هدف ساماندهی نظام مالكیت منازل مسكونی روستایی برای حدود 63هزار واحد سند مالكیت صادر نماید.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: صاحبان واحدهای مسكونی روستایی توجه داشته باشند كه صدور اسناد ملكی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان برای صدور سند به بنیاد مسكن زنجان مراجعه نمایند.
به گزارش ایرنا، سال گذشته بیش از یكهزار و 700 سند برای واحدهای مسكونی روستایی و شهرهای زیر 25 هزار خانوار صادر شده است و پیش بینی می شود تا بیش از 2هزار و 500 سند تا انتهای سال صادر شود.
3216/8068