بیانیه گام دوم انقلاب راهبرد سال 98 كانون های مساجد است

بیرجند - ایرنا - مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر كانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: راهبرد سال 98 كانون های مساجد استان در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ابراهیم سبزه كار عصر سه شنبه در مراسم گرامیداشت بیست و ششمین سالروز تاسیس كانون های فرهنگی هنری مساجد افزود: تربیت هنرمندان ارزشی در جوار مسجد و آموزش تخصصی نهج البلاغه و صحیفه سجاده از دیگر برنامه های مهم سال آینده است.
وی بیان كرد: كانون ‌های مساجد امروز تبدیل به نهال تنومند انقلاب شده اند و حضور در مسجد نقش تربیتی دارد كه كانون در كنار پایگاه بسیج در مساجد نقش مهمی در جذب نوجوانان و جوانان به مسجد دارد.
مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر كانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید به درستی تبیین شود و این بیانیه در «تارنمای بچه های مسجد» قرار گرفته و هر مسجدی می تواند با امضای الكترونیكی خود پای این بیانیه به بیانات مقام معظم رهبری لبیك بگوید.
وی مردمی بودن را از ویژگی های كانون های مساجد ذكر كرد و افزود: در سال جاری با وجود همه محدودیت مالی، بچه های مساجد خراسان جنوبی افتخاراتی را در سطح كشور كسب كردند كه مایه غرور است.
سبزه كار اظهار داشت: تلفیق هنر و فرهنگ از دیگر ویژگی ‌های كانون‌ها است و جامعه اسلامی امروز نیازمند هنری است كه در خدمت اسلام و قرآن باشد كه كانون ها فضای خوبی برای جذب و تربیت هنرمندان انقلابی و مسجدی است.
وی گفت: شعار امسال كانون های مساجد «مسجد، هنر و جوان» بود كه گام های خوبی در این مسیر برداشته شد و یكی از این كارهای خوب، تشكیل گروه سرود 40 هزار نفری در كشور و یكهزار نفری در استان در روز 12 بهمن بود.
مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر كانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: امسال در بخش نقاشی آیات مسابقه مدهامتان بیش از 400 نفر شركت كردند و این مسابقه با رویكرد احترام به والدین، نماز اول وقت و دیگر موضوعات قرآنی برگزار شد كه با استقبال سه برابری نسبت به سال قبل مواجه شدیم.
وی اظهار داشت: برگزاری كلاس‌های اوقات فراغت در رشته های مختلف، برنامه های دهه فجر و جشن بهار مهربانی با رویكرد جدید در سالروز میلاد پیامبر (ص) و برپایی موكب اربعین از جمله این برنامه های انجام شده است.
حجت الاسلام سبزه كار گفت: در حال حاضر 616 كانون فرهنگی هنری در مساجد استان فعال است كه از این تعداد 370 كانون روستایی بوده و بقیه شهری هستند.
وی افزود: همچنین 268 كتابخانه در كانون های مساجد استان فعال است كه خراسان جنوبی امسال در حوزه كتاب و كتابخوانی رتبه برتر كشوری را بین كانون های كشور كسب كرد.
7559*3028