۲۱ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۳۰
کد خبر: 83241353
۰ نفر
حمايت 500 ميليون توماني همراه اول از باغ گياه‌شناسي ملي

تهران- ايرنا- شركت همراه اول براي سومين سال متوالي در راستاي مسئوليت اجتماعي خود از باغ گياه شناسي ملي ايران حمايت كرد؛ اين اپراتور طي دو سال گذشته در راستاي حفظ و حراست از محيط زيست، وارد تفاهمي با مؤسسه تحقيقاتي جنگل‌ها و مراتع كشور شده است.

به گزارش سه شنبه ايرنا از شركت ارتباطات سيار ايران، «همراه اول» با هدف حمايت از محيط زيست، اقدام به اجراي كمپين حذف قبوض كاغذي خود كرده تا در مسير حفظ گونه‌هاي گياهي و نگهداري درختان، گامي موثر برداشته باشد.
علاوه بر اين، از دو سال گذشته در راستاي حفظ و حراست از محيط زيست در قالب يكي از پروژه‌هاي مسئوليت اجتماعي‌اش، وارد تفاهمي با مؤسسه تحقيقاتي جنگل‌ها و مراتع كشور شد.
اين تفاهم‌نامه در مراسم امروز 21 اسفندماه با حضور مديركل ارتباطات همراه اول در محل باغ گياه‌شناسي ملي براي سال 98 به ارزش 500 ميليون تومان منعقد شد.
شاهين آرپناهي درباره مفاد مطرح در اين تفاهم‌نامه اظهار كرد: مؤسسه تحقيقاتي جنگل‌ها و مراتع كشور متعهد به حفظ، نگهداري و كاشت گونه‌هاي گياهي در محل قطعه همراه اول به مساحت تقريبي 100 مترمربع و مزين به لوگوي همراه اول مي‌شود.
وي ادامه داد: همچنين اين مؤسسه متعهد به كاشت و نگهداري حداقل 500 گونه گياهي انحصاري و در معرض خطر در محل باغ گياه‌شناسي ملي ايران مي‌شود.
آرپناهي همچنين با اشاره به حمايت از باغ‌هاي گياه‌شناسي كاشان و نوشهر به صورت توأمان، عنوان كرد: اين مؤسسه متعهد مي‌شود قطعه‌اي جديد در باغ جديدالتاسيس گياه‌شناسي ملي نوشهر جهت نمايش عموم به شركت همراه اول اختصاص دهد.
همچنين براساس اين تفاهم‌نامه، شركت همراه اول به عنوان حامي بانك ژن گياهي كه بزرگ‌ترين محل نگهداري بروز گياهان در حال انقراض در سراسر كشور است، معرفي شد و به عبارت ديگر اين بانك ژن مورد حمايت شركت ارتباطات سيار ايران قرار گرفت.
اقدام همراه اول براي حذف قبوض كاغذي در سال هاي گذشته موجب حفظ حدود 12هزار و 500 اصله درخت شده است، از دو سال گذشته بخشي از صرفه‌جويي‌هاي مالي حاصل شده شركت ارتباطات سيار ايران، در قالب حمايت از باغ گياه‌شناسي ملي ايران در اختيار مؤسسه تحقيقاتي جنگل‌ها و مراتع كشور قرار گرفته است.
علمي**9207** 1055