شهيد آقايي: وحدت كليد شكست دشمنان كشور است

سمنان- ايرنا- شهيد عليرضا آقايي در بخشي از وصيت نامه خود، خطاب به ملت ايران اظهار داشته است: وحدت و انسجام ملت رمز پيروزي و راهكار شكست دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش ايرنا، شهيد آقايي فرزند صفرعلي و فاطمه صغرا در بيست و هفتم بهمن 1343، در شهرستان شاهرود، در خانواده اي معتقد و پاي بند به احكام اسلامي چشم به جهان گشود.
اين شهيد والامقام در كارهاي فرهنگي و اجتماعي مسجد حضور پررنگ داشت و هيچ گاه نماز اول وقت را ترك نمي كرد.
شهيد آقايي اولين بار براي اداي دين خود به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و دفاع از خاك وطن در اوايل سال 1363 به عنوان پاسدار از طرف سپاه شاهرود، تيپ 21گردان كربلا رهسپار جبهه هاي جنگ شد.
اين شهيد جليل القدر پس از 15 ماه و 14 روز حضور در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل سرانجام در دوازدهم شهريور سال 1364 در عمليات پدافندي، در جزيره مجنون ، بر اثر اصابت تركش به سرش به جايگاه رفيع شهادت نائل گشت.
پيكر مطهر شهيد آقايي پس از تشييع در گلزار شهداي روستاي ميقان شاهرود محل زادگاهش به خاك سپرده شد.
شهيد آقايي يكي از شهيدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصيت نامه خود خطاب به جوانان و نوجوانان گفته است: دشمنان همواره به دنيال نفوذ در كشور و رسيدن به اهداف پليد خود هستند و پيروي از رهبري پاسخ دشمن شكن و راهكار مقابله با توطئه هاي بدخواهان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.
استان سمنان سه هزار شهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان در موضوع هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي پرونده هاي خبري ويژه با برنامه مشخص را در دستور كار خود دارد.
با هدف قدرشناسي از رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفي فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان هم چنين الگوسازي براي اين نسل، خبرگزاري ايرنا پرونده معرفي شهداي استان سمنان را گشوده است.
معرفي جاذبه هاي گردشگري استان، پرونده سلامت و معرفي كتاب، ديگر پرونده هاي خبري خبرگزاري ايرنا مركز سمنان است.
7342/7408