قطار موزه غنایم جنگی سوریه در روسیه به حركت درآمد

مسكو - ایرنا - قطار موزه غنایم جنگی تروریست های ضدسوری با هدف امكان مشاهده آن توسط مردم نقاط مختلف روسیه در این كشور به حركت در آمده است.

به گزارش ایرنا، این قطار دارای 20 واگن و حامل بیش از 500 قبضه انواع تسلیحات است كه از تروریست ها در سوریه به غنیمت گرفته شده است.
چندین دستگاه تانك و نفربر زرهی، خودروهای انتحاری با زره قوی، خودروی ویژه انفجار مین و انواع خمپاره اندازها، توپ های سبك، تفنگ ها و مسلسل های دستی و سنگین، جنگ افزارها و تجهیزات نظامی اكثرا ساخت كشورهای غربی و آمریكایی، غنایمی هستند كه در این قطار در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این تسلیحات و تجهیزات نظامی در جریان عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه كه از مهر ماه سال 94 تا دی ماه 96 اجرا شد به غنیمت گرفته شد و تعدادی از سلاح ها را نیز ارتش سوریه از تروریست های ضدسوری غنیمت گرفته است.
این قطار با عنوان «نقطه عطف سوریه» از مسكو حركت كرد و قرار است با طی مسافتی در حدود 29 هزار كیلومتر و عبور از حدود 60 شهر روسیه به مسكو بازگردد.
این قطار در زمان حاضر در شهر چلیابینسك در منطقه اورال روسیه قرار دارد و در توقف 2 ساعته قطار هزاران نفر از ساكنان این شهر از غنایم جنگی موجود در آن بازدید كردند.
روز گذشته نیز قطار غنایم جنگی تروریست ها در شهر اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان در منطقه ولگای روسیه توقف داشت و شماری از ساكنان این منطقه از آن بازدید كردند.
انتظار می رود این قطار هفتم اردیبهشت ماه با پشت سر گذاشتن حدود 60 شهر روسیه در پارك نظامی پاتریوت ویژه نیروهای مسلح روسیه واقع در حومه غربی مسكو به نمایش عمومی گذاشته شود.
اروپام*391*1346**