نماینده بیجار از مامور ناجا عذرخواهی كرد

تهران-ایرنا- سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: این هیات اقدام حمدالله كریمی نماینده بیجار در برخورد با مامور ناجا را تایید نكرد و این نماینده ضمن عذرخواهی از این مامور تاكید كرد كه اگر دوباره به آن شرایط بازگردد اقدام قبلی را انجام نمی دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمد جواد جمالی» در جمع خبرنگاران با تشریح جلسه امروز - سه شنبه - هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اظهارداشت: این هیات نظارت درباره‌ پرونده حمدالله كریمی نماینده بیجار بعد از بررسی‌های متعدد و رفت و آمدهای نماینده شاكی و ناجا به جمع بندی رسید بر این اساس، این هیأت بر لزوم حفظ اقتدار پلیس تاكید كرد و از زحمات پلیس در همه‌ مقاطع و در همه زمینه‌ها تشكر كرد، قطعا نمایندگان مجلس نیز پشتیبان و قدردان پلیس هستند.
نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: هیأت نظارت اقدام كریمی را تایید نكرد، این نماینده از مامور ناجا عذر خواهی و تاكید كرد كه اگر دوباره به آن شرایط برگردد آن اقدام را انجام نمی‌دهد. ماموران ناجا بدانند كه نمایندگان مجلس همواره پشتیبان و قدردان آنها هستند.
جمالی همچنین گفت: مامور راهبر در این جلسه تاكید كرد كه به صورت داوطلبانه شكایت كرده و فشاری از سوی سازمان و فرمانده او نبوده و با توجه به عذرخواهی صورت گرفته از شكایت خود صرف نظر كرد؛ البته با این وجود هیأت نظارت تذكرات لازم را به نماینده داد.
بر اساس این گزارش، حمدالله كریمی نماینده بیجار 9 مرداد 96 با یكی از مأموران نیروی انتظامی در فرودگاه مهرآباد درگیر شد كه این درگیری منجر به شكایت نیروی انتظامی از این نماینده شد.

**هیات نظارت بعداز بررسی نطق سلحشوری نظر خود را اعلام می كند
جمالی همچنین در مورد پرونده سلحشوری نماینده تهران گفت: پروانه سلحشوری نماینده تهران امروز برای ارائه دفاعیات خود در خصوص نطق خود در جلسه این هیات حاضر شد و توضیح داد كه نطقش طبق مواد 84 و 86 قانون اساسی بوده كه در آن اجازه داده نماینده درباره‌ همه مسائل كشور اظهار نظر كند، با توجه به ارائه این دفاعیات هیأت نظارت بعد از بررسی‌های لازم رای را صادر می‌كند و نظر خود را به قوه قضاییه اعلام می كند.
وی افزود: پرونده شكایت عباس آخوندی وزیر پیشین راه و شهرسازی از نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در هیات بررسی شد، قاضی پور صحبت‌هایی درباره‌ ساخت و ساز مجلس داشته است كه امروز در جلسه هیات توضیحات خود را ارائه داد.
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح كرد: قرار شد این هیات از مسئولان وقت امور مالی و مهندسی و بازرسی مجلس استعلامات لازم را گرفته و بررسی‌های خود را انجام دهد.
جمالی گفت: یكی دیگر از نمایندگان برای بررسی شكایت یكی از قضات استانشان و مسئولان اداره پست آن استان در جلسه امروز هیات حاضر شد كه بعد از توضیحات ارائه شده قرار شد هیات جلسه‌ای با معاونت پارلمانی وزارت ارتباطات داشته باشد تا بعد از اخذ نظرات آنها اظهار نظر صورت گیرد.
سیام**9121**1058 **1336