۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
کد خبر 83240245
۰ نفر
21 میلیون نفر از موزه‌های كشور بازدید كردند

تهران- ایرنا- تغییر نگرش ایرانیان نسبت به شكل تفریحات در سال‌های گذشته سبب شده تا تنها در سال 96، 21 میلیون نفر از موزه‌ها بازدید كنند.

«به نظر می‌رسد تغییر دیدگاه به تفریحات حدود 5، 6 سالی است در میان ایرانیان اتفاق افتاده؛ رفتن به تئاتر، كنسرت، گالری ها و موزه ها نه تنها میان جوانان كه میان خانواده ها مد شده است». اینها جملات مدیر اداره كل موزه های كشور در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت.
محمد رضا كارگر از وجود 660 موزه در سراسر كشور خبر داد و گفت: سال گذشته حدود 21 میلیون نفر از موزه ها بازدید كردند كه پیش بینی می كنیم امسال10 درصد رشد داشته باشد.
كارگر با اعلام اینكه تمام موزه های كشور متعلق به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست، گفت: حدود 330 موزه كشور متعلق به دیگر سازمان ها و نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، شهرداری ها است.
وی افزود: استان تهران با داشتن 150 موزه در راس و خراسان رضوی با 90 موزه بعد از آن، ركورددار هستند.
مدیر اداره كل موزه های كشور با اشاره به تاریخ كهن ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی ها تعداد موزه های كشور تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به یكهزار موزه می رسد.
كارگر درباره قیمت بلیط ورودی موزه های كشور توضیح داد: قیمت بلیط ها از هزار تا چهار هزار تومان متفاوت است و با توجه به این كه موزه ها نهادی انتفاعی نیستند، با همین بلیط ها بخشی از هزینه ها جاری موزه را پرداخت می كنند.
به گزارش ایرنا نمایش آثاری از موزه لوور پاریس به مدت چهار ماه از 14 اسفند سال 1396 تا 18 خرداد سال 1397 با عنوان «شكوه تمدن های جهان» در موزه ملی ایران یكی از رویدادهایی بود كه با استقبال دوستداران هنر روبرو شد و تنها تا پایان ایام نوروز 97 نزدیك به 50 هزار نفر از آن بازدید كردند.
موزه ملی ایران، موزه هنرهای معاصر، موزه دفاع مقدس، موزه رضا عباسی، مجموعه های كاخ نیاوران، موزه كاخ گلستان، موزه قصر و مجموعه كاخ سعدآباد بخشی از موزه هایی هستند كه ضمن روایت تاریخ دیرین ایران فضایی مناسب برای تفریح خانواده ها در تهران فراهم می آورند.
فراهنگ**3377**9157