بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به سردار سلیمانی

تهران- ایرنا- حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران فرمودند: آن چیزهایی كه در دست و بال ما است چیزهایی است كه بر حسب محاسبات مادّیِ دنیایی قابل ذكر است امّا بر حسب محاسبات معنوی و الهی قابل ذكر نیست.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، متن بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به شرح ذیل است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
مجاهدتهای در راه خدا با این چیزها قابل مقابله و قابل جبران نیست. خدای متعال میفرماید: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَيٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ» آنچه در برابر مجاهدت در راه خدا وجود دارد و خدای متعال در مقابل تقدیم كردن و روی دست گرفتن جان و مال در راه خدا قرار داده، بهشت است، رضای خدا است.
آن چیزهایی كه در دست و بال ما است -چه تشكّر زبانی‌مان، چه تشكّر عملی‌مان، چه نشانمان، چه درجه‌ای كه می دهیم- چیزهایی است كه بر حسب محاسبات مادّیِ دنیایی قابل ذكر است امّا بر حسب محاسبات معنوی و الهی قابل ذكر نیست.
الحمدلله همه‌ شماها این مجاهدتها را كردید، تلاش كردید. الحمدلله خدای متعال به این برادر بسیار عزیزمان -آقای سلیمانی- هم توفیق داده است. ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه؛ و مجاهدت كرده‌اند.
ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل كند و زندگی ایشان را با سعادت و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سالها جمهوری اسلامی با ایشان كار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد. ان‌شاءالله مباركتان باشد.
به گزارش ایرنا، سردار سرلشكر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به دریافت نشان ذوالفقار از سوی فرمانده معظم كل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مفتخر شد.
نشان ذوالفقار پر افتخار ترین نشان نظامی ایران است كه پس از انقلاب برای نخستین بار توسط رهبری به سرلشكر سلیمانی اعطا می شود.
شبد**1953**1379