۲۰ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۲۵
کد خبر: 83239739
۰ نفر
120 هزار اصله نهال در سطح منطقه 22 پایتخت كاشت شد

تهران- ایرنا- مراسم 120 هزار اصله درخت در منطقه 22 با عنوان «درخت دانش» روز دوشنبه با حضور فرماندار تهران، مدیر كل منابع طبیعی استان تهران، جمعی از اعضای شورای شهر تهران، مدیران شهری و 880 نفر از دانش آموزان سطح منطقه در بوستان جنگلی چیتگر برگزار شد.

به گزارش ایرنا ازروابط عمومی شهرداری منطقه 22، شهردار منطقه مربوط در این مراسم اظهار داشت: بوستان جنگلی چیتگر با مساحت770 هكتار در گذشته به دلیل عدم استقرار امكان تفریحی و گردشگری مورد استقبال شهروندان قرار نمی‌گرفت، اما در حال حاضر با اقدامات ویژه مدیریت جدید شهری این بوستان جنگلی دارای امكانات تفریحی، گردشگری، دوچرخه سواری، اسب سواری و محلی برای تعاملات اجتماعی شهروندان شده است.
علی نوذرپور با بیان اینكه بوستان جنگلی چیتگر جز سرمایه‌های ملی حساب می‌شود، افزود: حفظ و توسعه جنگل‌ها و فضای سبز منطقه از وظایف اصلی مدیریت شهری منطقه است و به صورت مستمر انجام می‌شود.
وی با بیان اینكه بوستان جنگلی چیتگر به مرور زمان آسیب دیده است و باید ترمیم شود، ادامه داد: سازمان‌های خدمت رسان در دولت برای اینگونه خدمات به شهر تهران به كل كنار كشیده‌اند و شهرداری به تنهایی در حال حل این مشكلات است، امیدوارم با اجرای این مراسم و حضور مدیران سایر نهادهای خدمتگزار به شهرداری كمك شود.
وی، خاطرنشان كرد: فضاهای سبز شهری نیز به عنوان عرصه‌های فعال و پویای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است و باید توجه شهروندان و مدیران اجرایی را به اهمیت نگه‌داشت، حفظ و ارتقا فضای سبز جلب كرد.
به گفته شهردار منطقه 22 در سال گذشته 40 هزار اصله درخت در این منطقه كاشته شده است.
وی با بیان اینكه در حریم این منطقه 350 هكتار به زیر كاشت درخت رفته است و در سال های آینده به بهره برداری می رسد، گفت: تمام عرصه جنگلی چیتگر با پساب منطقه 22 سیراب می‌شود.
نوذرپور با بیان اینكه در دوسالی كه مدیریت شهری بر سر كار آمده است 19متر مربع به ازاری هر نفر به فضای سبز منطقه 22 اضافه شده است، گفت: قبل از این به ازای هر نفر 138 متر فضای سبز وجود داشت كه با اقدامات مدیریت شهری در حال حاضر به ازای هر نفر 157 متر فضای سبز وجود دارد.
نوذرپور فضای سبز شهری را جز فضاهای ضروری و لاینفك پیكره شهرها دانست و گفت: كمبود فضای سبز شهری می‌تواند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.
شهردار منطقه 22، با بیان اینكه پارك جنگلی چیتگر از لحاظ بافت پوشش گیاهی، موقعیت جغرافیایی و عملكرد زیست محیطی مورد توجه جدی مدیریت شهری پایتخت است، خاطرنشان كرد: بوستان جنگلی چیتگر یك تنفس گاه شاخص برای پایتخت است.
تهرام/8138//1348

سرخط اخبار جامعه