۲۰ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۱۴
کد خبر: 83239723
۰ نفر
سياست مقابله با اعتياد بومي سازي شود

تبريز - ايرنا - فرماندار شهرستان ويژه مرند با تاكيد بر مقابله جدي با بحث اعتياد و كار دلي مسئولان ذيربط در اين زمينه، گفت: با بومي سازي و تسهيل گري سياست هاي كلي مبارزه با اعتياد، ذهنيت تعامل را در جهت مقابله با اين آسيب ايجاد كنيم.

به گزارش ايرنا، داود گرشاسبي روز دوشنبه در جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند با بيان اينكه اعضاي ستاد بايد آگاه به موضوع بوده و به آن اشراف داشته باشند، افزود: اصلي ترين هدف ما اين است كه نسبت به بحث مواد مخدر آشنايي داشته و سپس از طريق رفتارهاي صحيح با آن مبارزه كنيم.
وي ادامه داد: مسئولان مربوطه بايد راهكارهاي پيشگيري و مقابله با مواد مخدر را توليد كرده و با اين آسيب، كه مخرب سرنوشت بشري است، مقابله كنند.
گرشاسبي با اشاره به نقش دشمن در شيوع اعتياد به مواد مخدر، گفت: رفتارهايي در اين خصوص در ميان جوانان شكل مي گيرد كه علاوه بر روند طبيعي، نقش دشمن نيز در آن مشاهده مي شود كه هدف شان در اختيار گرفتن نسل جوان ما است.
وي با اشاره به سياست هاي ابلاغي در مورد آسيب هاي اعتياد، اظهار داشت: هدف ما در شهرستان بايد پيشگيري از اعتياد نسل جوان به مواد مخدر و درمان معتادان باشد.
گرشاسبي با بيان اينكه رفتارهاي دشمن بر ضد كشور با برنامه و هدف خاصي انجام مي شود، گفت: ضروري است در برابر هجمه هاي فرهنگي دشمن، عوامل بازدارندگي را مشخص كرده و سپس راهكارهاي متناسب جهت مقابله با آن را پيدا كنيم.
فرماندار مرند تاكيد كرد: مسئولان بايد عالمانه و با رابطه دلي با شيوع اعتياد به مواد مخدر مبارزه كرده و با حفظ نسل در اختيار، حركت ويران گرانه غرب را خنثي كنند.
وي با تاكيد بر اهميت موضوع تربيت، اظهار داشت: تربيت و آموزش بايد هميشه و در همه سطوح انجام شود تا با تربيت نسل آگاه ، در راستاي كسب موفقيت گام برداريم.
فرماندار مرند همچنين با اشاره به برگزاري كارگاه هاي آموزش پيشگيري از اعتيادگفت: در آموزش هاي ارائه شده حوزه آگاه سازي نسبت به خطرات مواد مخدر، گروه مخاطب را بايد شناسايي كرده و موجب بازخورد مثبت اين دوره ها شد.
وي همچنين بزرگ ترين دغدغه اوليا را نوع تعامل با جوانان بيان كرد و افزود: با توجه به تغيير نسل، طرز تفكر و رفتار اوليا نيز بايد تغيير يابد تا از ايجاد گسست بين دو نسل جلوگيري شود.
9916/518

سرخط اخبار استان‌ها