۲۰ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۰۸
کد خبر: 83239632
۰ نفر
پایتخت میزبان 300 قاری و حافظ قرآن جهان اسلام می شود

تهران- ایرنا- پایتخت جمهوری اسلامی ایران برای سی و ششمین سال پیاپی از 19 تا 26 فروردین سال آینده میزبان 300 قاری و حافظ بین المللی قرآن كریم می شود.

به گزارش ایرنا، روز دوشنبه نشستی در استانداری تهران با عنوان جلسه هماهنگی مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن كریم برگزار شد كه با 40 دقیقه تاخیر به علت حضور نداشتن حجت الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره این مسابقات آغاز به كار كرد.
اگرچه شكرالله حسن بیگی معاون سیاسی - اجتماعی استاندار تهران علت این تاخیر را اینگونه توضیح داد كه مسئولان اوقاف فكر می كردند جلسه ساعت 11 برگزار می شود از همین رو با تاخیر به این نشست رسیدند.
حسن بیگی در ادامه به سخنان خود اضافه كرد: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، اگرچه جشن های آن با زمان برگزاری مسابقات تداخل ندارد اما این مسابقه های بین المللی باید به همین مناسبت پرشكوه تر از سال های قبل برگزار شود.
وی بر لزوم ترویج آموزه های قرآنی در میان جوانان تاكید كرد و افزود: مسئولان تلاش برای حوزه قرآنی را ذخیره آخرت خود بدانند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: موضوع امنیت برگزاری این دوره از مسابقات به فرمانداری شهرستان تهران محول می شود و از باقی فرمانداران هم می خواهیم اگر قصد اجرای برنامه فرهنگی دارند، آنها را همزمان با این مسابقات برگزار كنند.
وی خاطرنشان كرد: همه دستگاه ها در هر حوزه ای كه هستند در حد توان برای برگزاری مناسب و با شكوه این جشنواره كمك و تلاش كنند.
سید مصطفی حسینی رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن كریم نیز گفت: این مسابقات بزرگترین رویداد قرآنی است كه هر ساله در ایران برگزار می شود و طی سال های گذشته بخش های مسابقات بین المللی قرآن نابینایان، طلاب علوم دینی، دانش آموزان و بانوان هم به آن الحاق شده است.
وی با بیان اینكه این رویداد به نوعی بزرگترین المپیاد قرآنی است كه در دنیا برگزار می شود، اظهار داشت: اكنون عنوان برگزاری مسابقات قرآنی برای نابینایان به نام ایران به ثبت رسیده است.
حسینی افزود: 300 نفر از 82 كشور جهان 19 فروردین سال آتی وارد پایتخت می شوند و مراسم رسمی افتتاحیه این مسابقات 21 همین ماه برگزار می شود.
رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن كریم محل برگزاری مسابقات را مصلا اعلام كرد.
سید محسن موسوی بلده از قاریان و داوران بین المللی قرآن كریم نیز در ادامه این برنامه بر لزوم فضاسازی شهر متناسب با برگزاری مسابقات و معرفی منتخبان دوره های قبل این رقابت ها به مردم تاكید كرد.
تهرام/3001//1348