دماي هواي آذربايجان غربي 4 درجه افزايش يافت

مهاباد - ايرنا - رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: به خاطر پديده وارونگي هوا، دماي هواي آذربايجان غربي در شبانه روز گذشته به طور ميانگين چهار درجه سانتي گراد افزايش يافت.

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با خروج جريان هاي شمالي و ايجاد پديده وارونگي هوا روند افزايش نسبي دماي هوا در آذربايجان غربي ايجاد شده و در شبانه روز گذشته دماي هوا در بسياري از مناطق استان افزايش يافته است.
وي اضافه كرد: اين روند افزايشي تا روز چهارشنبه تداوم خواهد داشت و در اين مدت دماي هواي استان چهار درجه ديگر افزايش مي يابد.
وي بيان كرد: در اين مدت جوي آرام و پايدار در منطقه حاكم شده و دماي هوا در طول روز به خاطر آفتابي بودن و وارونگي هوا افزايش مي يابد.
رييس اداره هواشناسي مهاباد اضافه كرد: در شبانه روز گذشته چالدران با دماي منفي پنج و تكاب با دماي منفي سه درجه سانتي گراد سردترين شهرهاي آذربايجان غربي و پلدشت با دماي 16 درجه سانتي گراد بالاي صفر گرمترين منطقه استان بودند.
محمدپور بيان كرد: در 24 ساعت گذشته دماي هواي اروميه نيز بين صفر و 12 درجه سانتي گراد و دماي هواي مهاباد نيز بين صفر و 15 درجه سانتيگراد بالاي صفر در نوسان بود.
به گزارش ايرنا، آذربايجان غربي در يك منطقه سرد و كوهستاني واقع شده و ميانگين بارش هاي سالانه آن 450 ميلي متر و در حدود 2 برابر ميانگين بارندگي كشور است.
3020/2093

سرخط اخبار استان‌ها