طرح بسيج سلامت در خُور و بيابانك به اجرا درآمد

اصفهان-ايرنا- طرح بسيج سلامت براي نظارت و بازرسي بر220 مركز تهيه و توزيع مواد غذايي و اقامتي شهرستان خُور و بيابانك آغاز شد.

مسئول بهداشت محيط شهرستان خور و بيابانك روز دوشنبه درگفت و گو با ايرنا اعلام كرد: اين طرح با هدف تامين سلامت شهروندان و مسافران نوروزي در سطح رستوران ها، واحدهاي اقامتي، سامانه هاي آبرساني و مراكز تفريحي اجرا مي شود.
مهدي نبي با اشاره به اينكه طرح بسيج سلامت تا20 فروردين سال آينده ادامه دارد،
افزود: بازرسان بهداشت مجهز به تجهيزات پرتابل از ساعت هشت صبح تا هشت شب در ساعات اداري و غيراداري و روزهاي تعطيل با اولويت نظارت بر مراكز و اماكن حساس به منظور حفظ سلامت جامعه و كنترل بيماري هاي واگير و غيرواگير مرتبط با آب و مواد غذايي، در چاچوب اين طرح فعاليت مي كنند.
مسئول بهداشت محيط خور و بيابانك از شهروندان و مسافران خواست تا در ايام نوروز هنگام خريد مواد غذايي به موارد بهداشتي توجه كنند.
نبي افزود: توجه به تاريخ توليد و انقضاء محصول و اطمينان از سالم بودن مواد غذايي از جمله نكاتي است كه قبل از خريد كالاها بايد مورد توجه مشتريان قرار بگيرد.
وي ادامه داد: اين طرح با همكاري شبكه بهداشت و درمان، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، صنعت و معدن و تجارت، دامپزشكي و اتاق اصناف اجرا مي شود.
وي سامانه190 را براي رسيدگي به تخلفات مربوط به حوزه سلامت و شكايت هاي مردمي اعلام كرد.
در شهرستان خور و بيابانك بيش از460 مركز تهيه و توليد مواد غذايي، رستوران، اماكن عمومي و اقامتي وجود دارد.
شهرستان خور و بيابانك در420 كيلومتري شرق مركز اصفهان قرار دارد.
6027/9860

سرخط اخبار استان‌ها