مانور چهارشنبه سوري در مدارس قصرشيرين برگزار شد

قصرشيرين- ايرنا- مديرآموزش و پرورش قصرشيرين، از برگزاري مانور چهارشنبه سوري به منظور آموزش توصيه‌هاي ايمني به دانش‌آموزان در مدارس اين شهرستان خبر داد.

كامران آبي روز دوشنبه در حاشيه برگزاري نمادين اين مانور كه در مدرسه پسرانه شاهد قصرشيرين با حضور دستگاه هاي ايمني و دانش آموزان برگزار شد، افزود: هدف از اجراي اين مانور كه با كمك شبكه بهداشت و درمان و جمعيت هلال احمر برگزار شد، آشنايي با مخاطرات استفاده از مواد محترقه و پيشگيري از آتش سوزي و آسيب هاي وارده جاني و مادي به افراد و به خصوص دانش آموزان همچنين نحوه مهار و اطفاي حريق و استفاده از كپسول هايي آتش نشاني است.
وي اظهار داشت: استفاده نادرست از مواد محترقه و انفجار مواد غيرمجاز دست ساز در چهارشنبه آخر سال باعث مصدوميت عده اي و از دست دادن جان بسياري از جوانان مي شود كه در اين زمينه برنامه آشنايي با مخاطرات مواد محترقه در مدارس به اجرا درآمد.
مدير آموزش و پرورش قصرشيرين گفت: با اطلاع رساني صحيح در زمينه خطرات استفاده از مواد محترقه در چند سال اخير، شاهد كاهش تلفات حوادث چهارشنبه سوري هستيم.
آبي ادامه داد: نظارت خانواده ها بر نحوه رفتار دانش آموزان، تشريح نحوه درست شادي كردن و همچنين استفاده از فضاي مجازي و فعالان شبكه هاي اجتماعي مي تواند در زمينه برگزاري درست آيين چهارشنبه سوري موثر باشد.
چهارشنبه ‌سوري يكي از جشن‌هاي ايراني است كه در آخرين غروب سه‌شنبه سال برگزار مي‌شود و برافروختن و پريدن از روي آتش مشخصهٔ اصلي آن است.
اين مراسم اولين جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌هاي نوروزي است كه با برافروختن آتش و برخي رفتارهاي نمادين ديگر، به ‌صورت جمعي در فضاي باز برگزار مي‌شود.
همه ساله در اين شب برخي از نوجوانان و جوانان به دليل استفاده از مواد محترقه دست ساز كشته و يا مصدوم مي شوند كه در اين سال ها سازمان هاي مردم نهاد و همچنين اورژانس و آتش نشاني با راه اندازي كمپين هاي مختلف در زمينه عدم استفاده از مواد محترقه سعي داشته كه تلفات جاني و ميزان مصدومين اين حادثه را كاهش دهد.
قصرشيرين در غرب كرمانشاه با بيش از 27 هزار تن جمعيت، سه هزار و 600 دانش آموز دارد كه در 48 مدرسه شهري و روستايي و 6 مدرسه عشايري در قالب 176 كلاس درس زيرنظر 400 مربي مشغول تحصيل هستند.
3012/8066

سرخط اخبار استان‌ها