۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۳:۳۷
کد خبر: 83239344
T T
۰ نفر

شورای اقتصاد با خرید 28 فروند هواپیما موافقت كرد

۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۳:۳۷
کد خبر: 83239344
شورای اقتصاد با خرید 28 فروند هواپیما موافقت كرد

تهران - ایرنا - شورای اقتصاد با سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) برای خرید 20 فروند هواپیمای ای تی آر، سه فروند ایرباس جدید و پنج فروند هواپیمای ایرباس دست دوم موافقت كرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، آخرین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۳۹۷ ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درباره سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) برای خرید 20 فروند هواپیمای ای تی آر، سه فروند ایرباس جدید و پنج فروند هواپیمای ایرباس دست دوم موافقت شد.
در این جلسه كه وزیران نیرو، نفت، جهاد كشاورزی، تعاون كار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز حضور داشتند درخواست های برخی دستگاه های اجرایی مطرح و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم اتخاذ شد.
اصلاح مصوبه شورای اقتصاد موضوع طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت از میادین در حال بهره برداری و اصلاح مصوبه طرح گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان با هدف افزایش تعداد خانوارهای برخوردار از گاز از 300 هزار به 700 هزار خانوار در پنج شهرستان از درخواست های وزارت نفت بود كه در این جلسه به تصویب رسید.
دستورالعمل تعیین نرخ خرید تضمینی برق و سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شركت سهامی سازمان آب برای اجرای طرح های آبرسانی به برخی شهرهای استان خوزستان نیز از درخواست های وزارت نیرو بود كه در این جلسه مورد تأیید قرار گرفت.
وزارت جهاد كشاورزی هم در این جلسه درخواست تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال 98 را مطرح كرد كه پس از توضیحات وزیر و بحث و بررسی، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

** طرح آمریكا برای فروپاشی اقتصاد با ایستادگی مردم و تلاش مدیران شكست خورد
جهانگیری در این جلسه با اشاره به مشكلات و دشواری های اقتصادی سال 97 گفت: آمریكایی ها فشار سنگینی را در سال جاری به منظور فروپاشی اقتصاد كشور بر بخش های اصلی اقتصاد نظیر بخش نفت و حمل و نقل وارد كردند اما به فضل الهی این اتفاق رخ نداد و ما توانستیم با برنامه ریزی و تلاش و ایستادگی مردم فشارها را پشت سر بگذاریم.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینكه مردم در سال جاری با مسایل و گرفتاری های جدی مواجه شدند، خاطرنشان كرد: با وجود سختی های معیشتی كه بر مردم تحمیل شد، توانستیم سال جاری را نیز با موفقیت به پایان برسانیم و امیدوارم با تلاش و همت مسئولین بتوانیم مشكلات مردم را به حداقل ممكن كاهش دهیم.
جهانگیری همچنین با ابراز امیدواری نسبت به اینكه دولت بتواند در سال 98 وضعیت اقتصادی كشور را بهبود بخشد، از اعضای شورای اقتصاد و اعضای اقتصادی دولت كه بار اصلی مدیریت فضای دشوار كنونی بر دوش آنان است، قدردانی كرد.
سیام**3070**1553
۰ نفر