بيش از 90 هزار عدد مواد محترقه در زاهدان كشف شد

زاهدان- ايرنا- رئيس پليس آگاهي سيستان و بلوچستان گفت: 90 هزار و 285 عدد انواع مواد محترقه در زاهدان كشف شد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني پليس سرهنگ ابراهيم ملاشاهي روز دوشنبه در اين باره اظهار داشت: با توجه به نزديك بودن چهارشنبه پاياني سال و فعاليت قاچاقچيان مواد محترقه براي فروش اين قبيل اقلام غيرمجاز موضوع به طور ويژه در دستور كار پليس آگاهي قرار گرفت.
وي افزود: ماموران پس از انجام كار اطلاعاتي، موفق به شناسايي يك دستگاه خودرو پژو 405 شدند كه در انتقال مواد محترقه از شهرستان سراوان به مركز استان فعاليت داشت.
رئيس پليس آگاهي سيستان و بلوچستان افزود: با اطمينان از بارگيري و حركت خودرو از سراوان به سمت زاهدان تيم عمليات اداره مبارزه با قاچاق كالاي پليس آگاهي استان وارد عمل شده و خودرو مذكور را به صورت نامحسوس تحت مراقبت قرار دادند.
اين مقام انتظامي بيان كرد: خودرو مذكور كه پلاك مخدوش بود، پس از رسيدن به زاهدان وارد منطقه كوي قدس شده و اقدام به تخليه پنج كيسه كالا كرد كه بلافاصله ماموران وارد عمل شده و به راننده آن دستور توقف دادند اما وي با استفاده از شلوغي جمعيت در محدوده وقوع جرم متواري شد.
سرهنگ ملاشاهي گفت: در بررسي محموله كشف شده 90 هزار و 285 عدد انواع مواد محترقه كشف و تلاش براي دستگيري راننده خودرو در دستور كار پليس قرار گرفت.


**پلمپ 27 واحد صنفي متخلف در زابل
سرپرست فرماندهي انتظامي زابل اظهار داشت: در راستاي ارتقاي امنيت اجتماعي و ساماندهي صنوف فاقد پروانه كسب، طرح نظارت و كنترل بر اصناف توسط ماموران اداره نظارت بر اماكن عمومي در اسفند ماه سالجاري در اين شهرستان اجرا شد.
سرهنگ احمد ثمره حسيني گفت: در همين راستا 420 واحد صنفي مورد بازديد قرار گرفت كه درجريان اين طرح 27 واحد صنفي متخلف به علت نداشتن پروانه كسب و عدم رعايت قوانين و مقررات مربوطه پلمپ و براي 195 واحد صنفي ديگر اخطاريه پلمپ صادر شد.
وي با اعلام تداوم و تشديد اين گونه برنامه ها و اقدامات كنترلي و نظارتي پليس، از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طريق شماره تلفن 110 به اين پليس اطلاع دهند.
9923**3213

سرخط اخبار استان‌ها