عملكرد ادارات آذربايجان غربي در حوزه ايثارگران ارزيابي مي شود

اروميه - ايرنا - مشاور استاندار و مسوول امور ايثارگران استانداري آذربايجان غربي با تاكيد بررسي مشكلات ايثارگران گفت: عملكرد سازمان و نهادهاي اجرايي استان نيز در اين خصوص ارزيابي و در صورت رعايت نكردن حقوق ايثارگران با آنان برخورد مي شود.

به گزارش ايرنا، علي پيام روز دوشنبه در جلسه كميته ارزيابي و نظارت امور ايثارگران آذربايجان غربي افزود: ايثارگران از خدمات نامناسب برخي دستگاه هاي اجرايي ناراضي هستند و بايد اين امور با جديت پيگيري شود.
وي با اشاره به اينكه 30 درصد از سهميه استخدامي مخصوص خانواده هاي جانبازان و ايثارگران است، ادامه داد: اگر اين قانون در ادارات مراعات نشود تخلف آشكار از قوانين است.
وي اظهار داشت: در تلاش هستيم با استفاده از ظرفيت ويژه اشتغال ايثارگران، راهكارهاي كاربردي را در راستاي رفع مشكلات ارائه دهيم.
وي با اشاره به انتخاب مديران دستگاه هاي اجرايي اضافه كرد: در انتخاب مديران سازمان هاي اجرايي نيز بايد به مساله ايثارگران توجه ويژه شود و اين افراد در اولويت انتخاب باشند.
مشاور استاندار و مسوول امور ايثارگران استانداري آذربايجان غربي گفت: امنيت و عزت امروز جمهوري اسلامي ايران مديون رشادت ها و جانفشاني ها شهدا و ايثارگران است كه بايد قدردان اين رشادت ها باشيم.
پيام گفت: بايد براي كساني كه در راه دفاع و صيانت از ارزش ها و آرمان هاي انقلاب اسلامي، از جان خود گذشتند و ايثارگري كردند، خدمات شايسته اي ارائه دهيم و به مسائل، مشكلات و اشتغال فرزندان آنان بيش از پيش رسيدگي كنيم.
وي اضافه كرد: خانواده شهدا و ايثارگران صاحبان اصلي نظام هستند و بايد قدردان زحمات آنان باشيم.
به گزارش ايرنا، در اين جلسه در خصوص اشتغال ايثارگران و خانواده هاي آنها در دستگاه هاي اداري و نظارت بر اين امور بحث و تبادل نظر شد.
در حال حاضر پنج هزار دانشجوي خانواده شهدا و ايثارگر در آذربايجان غربي در حال تحصيل هستند كه يكهزار و 589 نفر از سال 1394 تاكنون از تسهيلات خوداشتغالي و كارآفريني بهره مند شده اند.
مردم آذربايجان غربي 12 هزار شهيد، 19 هزار جانباز و 2 هزار آزاده تقديم دفاع از كيان اسلامي كرده اند؛ همچنين 125 هزار نفر ايثارگر و رزمنده و خانواده آنان در اين استان وجود دارد كه هميشه در همه صحنه ها به صورت گسترده حضور دارند.
9918/2093

سرخط اخبار استان‌ها