۲۰ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۶
کد خبر: 83239174
۰ نفر
نسرین ستوده به 7 سال زندان محكوم شد

تهران- ایرنا- قاضی شعبه 28 دادگاه انقلاب گفت: نسرین ستوده در پرونده جدید به 7 سال زندان محكوم شد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، قاضی محمد مقیسه روز دوشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود: نسرین ستوده به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی به 5 سال حبس و به اتهام اهانت به رهبری به دو سال حبس محكوم شده است.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا حكم وی غیابی صادر شده است گفت: خیر حكم غیابی نیست زیرا گر چه متهم در دادگاه حضور نداشت اما خانم ستوده وكیل داشته و بنابراین حكم غیابی نبوده است.
به گزارش ایرنا، نسرین ستوده وكیل دادگستری است كه 23 خرداد امسال با حكم جلب، بازداشت شد.
وی شهریور سال 89 نیز بازداشت و به 11 سال حبس، 20 سال محرومیت از وكالت و 20 سال ممنوعیت خروج از كشور محكوم شده بود كه این حكم در دادگاه تجدیدنظر به 6 سال حبس و 10 سال محرومیت از وكالت كاهش یافت.
وی در نهایت پس از سپری كردن سه سال حبس در سال 92 آزاد شد.
ستوده 23 خرداد امسال به خاطر صدور حكم غیابی 5 سال حبس مجدداً بازداشت شد و هم اكنون در زندان به سر می برد. وی چندی پیش از رئیس و معاون زندان اوین به خاطر ممنوع الملاقات كردنش به دادسرای كاركنان دولت شكایت كرد كه پس از این شكایت، دستور ممنوع الملاقاتی او لغو شد.
23 بهمن امسال نیز قرار بود طبق اعلام قبلی شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر، جلسه رسیدگی به پرونده ستوده در ارتباط با محكومیت به 5 سال حبس برگزار شود اما جلسه دادگاه برگزار نشد و به تاریخ دیگری كه هنوز اعلام نشده، موكول شد.
او چندی پیش هم به خاطر پیدا شدن قیچی در لوازم شخصی اش، با دستور رئیس زندان اوین، سه هفته ممنوع الملاقات شد.
اجتمام * 9104 * 3063