۲۰ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۰
کد خبر: 83238903
۰ نفر
تیم اسلحه سابر ایران به رده چهارم جهان صعود كرد

تهران - ایرنا - رتبه تیم اسلحه سابر ایران با كسب عنوان نایب قهرمانی در جام جهانی ایتالیا به رده چهارم جهان صعود كرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سابریست های ایران در بخش تیمی با تركیب «مجتبی عابدینی»، «علی پاكدامن» و «محمد رهبری» توانستند به فینال جام جهانی شمشیربازی ایتالیا راه یابند.
ملی پوشان اسلحه سابر در این مرحله با نتیجه 45 بر 28 مسابقه را به كره جنوبی واگذار كردند و موفق به كسب مدال نقره در این رقابت ها شدند.
تیم ایران پیش از رسیدن به فینال به ترتیب تیم‌های اسپانیا، كانادا، مجارستان و ایتالیا میزبان ابن مسابقات را شكست داده بود.
پس از پایان جام جهانی شمشیربازی ایتالیا، با اعلام فدراسیون بین المللی شمشیربازی رنكینگ تیمی سابریست ها به رده چهارم جهان صعود كرد.
پیش از این ایران پنجم و روسیه چهارم بود و اكنون جای این 2 تیم جابه جا شده است.
*رنكینگ تیمی سابر جهان به شرح زیر است:
1- كره ‌جنوبی 424 امتیاز
2- ایتالیا 348 امتیاز
3- مجارستان 288 امتیاز
4- ایران 270 امتیاز
5- روسیه 256 امتیاز
مسابقات جام جهانی اسلحه سابر از 17 لغایت 19 اسفند در «پادووا» ایتالیا برگزار شد و هیچكدام از نمایندگان ایران نتوانستند در انفرادی به مرحله یك شانزدهم نهایی صعود كنند.
فدراسیون بین المللی شمشیربازی رده بندی بهترین شمشیربازان جهان را بعد از پایان مرحله یك سی و دوم نهایی جام جهانی ایتالیا در انفرادی اعلام كرد كه ملی پوشان ایران روند نزولی داشتند.
سابرست های ایران در ادامه مسابقات خود در جام جهانی «بوداپست» مجارستان كه از دوم تا چهارم فروردین ماه 1398 برگزار می شود، شركت می كنند.
این رقابت ها دارای امتیاز رده بندی جهانی برای كسب سهمیه المپیك 2020 توكیو است.
ورزشی**9128**2024

سرخط اخبار ورزش