كنگره ملي شهداي هرمزگان در سطح ملي برگزار مي شود

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان با بيان اينكه برگزاري كنگره ملي شهداي استان از مهمترين كارها در سال 98 در هرمزگان است، گفت: اين برنامه مهم در سطح ملي برگزار خواهد شد و بايد تمام تلاش خود را جهت برگزاري بسيار خوب آن انجام دهيم.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه يكشنبه در نشست ستاد برگزاري كنگره ملي شهداي هرمزگان، اظهار داشت: بايد تلاش كنيم با نگاهي نو و ابتكارهاي خوب، برنامه اي پرجاذبه در قالب كنگره ملي شهداي استان برگزار شود.
وي اضافه كرد: بايد شرايطي ايجاد شود كه از مشاركت، نظر و پيشنهادهاي اقشار مختلف مردم در راستاي برگزاري هر چه بهتر كنگره ملي شهداي استان هرمزگان بهره ببريم.
همتي خواستار فعال شدن كميته هاي ستاد برگزاري اين كنگره در هرمزگان شد و گفت: ظرفيت نوآوري و كارهاي جديد در راستاي برگزاري اين كنگره در هرمزگان بسيار است.
استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه بايد با جان و دل در راه شهدا كار كرد، افزود: اجراي كنگره ها در سطح ملي در واقع نوعي اداي دين و وظيفه در قبال شهدا، ايثارگران و خانواده هاي آنهاست و به عنوان يك سند معتبر براي نسل هاي آينده به يادگار خواهد ماند.
همتي با بيان اينكه اقتدار و امنيت ايران اسلامي مرهون رشادت و از خودگذشتگي ايثارگران و شهدا است، گفت: برگزاري كنگره هاي شهدا از راه هاي موثر ماندگاري ارزش هاي دفاع مقدس و انتقال آن به آيندگان است.
به گزارش ايرنا، در طول هشت سال دفاع مقدس 13 هزار نفر از مردم هرمزگان به جبهه هاي جنگ حق عليه باطل در جنوب و غرب كشور اعزام شدند.
مردم هرمزگان در كنار ديگر رزمندگان با رزم بي امان خود يك هزار و 260 شهيد و پنج هزار جانباز تقديم انقلاب اسلامي كردند و 347 رزمنده هرمزگاني نيز به افتخار آزادگي نايل آمدند.
7198/6048