۱۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۳۲
کد خبر: 83238494
۰ نفر
ظرفیت تولید كویر تایر افزایش می یابد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شركت كویر تایر گفت: میزان تولید كارخانه امسال 20 هزار تن بود اما قابلیت تولید 27 هزار تن را داریم كه با بهره برداری از طرح جدید 10 هزار تن به ظرفیت تولید افزوده می شود.

به گزارش ایرنا سید محمدحسین زینلی روز یكشنبه در بازدید استاندار خراسان جنوبی از این واحد تولیدی در بیرجند افزود: ظرفیت كنونی كویرتایر اقتصادی نیست و بایستی بر آن افزوده شود.
وی گفت: یكی از برنامه های تحقق استراتژی توسعه ظرفیت تولید و احداث زیرساخت های این واحد تولیدی، اجرای طرح توسعه با اعتبار مورد نیاز 17 میلیون دلار است.
مدیرعامل شركت كویر تایر اضافه كرد: در صورت بهره برداری طرح جدید میزان تولید شركت به 39 هزار و 700 تن افزایش می یابد و زمینه اشتغال یكهزار و 500 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد شد.
وی اظهار داشت: اكنون كویر تایر 15.9 درصد اشتغال بخش صنعت استان و 34.4 درصد اشتغال مركز استان را به خود اختصاص داده است.
زینلی یادآور شد: براساس آمار سال 93 ارزش افزوده محصولات كویر تایر 331 میلیارد تومان است كه 93 درصد ارزش فروش سه محصول استراتژیك استان محسوب می شود.
وی گفت: كویر تایر در حال حاضر 27 درصد تایر سواری كشور به لحاظ وزنی و بیش از 26 درصد تایر سواری كشور به لحاظ تعدادی را تولید می كند.
مدیرعامل شركت كویر تایر افزود: همچنین این شركت 40 تا 45 درصد نیاز تایر خودروسازان كشور را تامین می كند.
وی با اشاره به افتخارات كویرتایر بیان كرد: در این كارخانه تصمیم گرفته شده تا به غیر از لاستیك، دستگاه های مورد نیاز تولید هم با به كارگیری نبوغ مهندسان ایرانی تولید شود.
زینلی با بیان اینكه تولید هر دستگاه توسط متخصصان داخلی مساوی با صرفه جویی ارزی است گفت: نخستین بار در ایران دستگاه استیل لاستیك و پرس های پخت تایر در این شركت ساخته شد.
وی اظهار داشت: در 20 سال گذشته بیش از 45 میلیون و 935 حلقه لاستیك سواری معادل بیش از 425 میلیون كیلوگرم در شركت كویرتایر تولید شده است.
مدیرعامل شركت كویر تایر گفت: طی این مدت سالانه یكهزار و 830 فرصت شغلی مستقیم و پنج هزار و 626 فرصت غیر مستقیم نیز ایجاد شده است.
وی یادآور شد: صنعت تایر پس از فولاد مهمترین صنعت مرتبط با خودروسازی قلمداد می شود و كویر تایر بزرگترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی است.
زینلی به كسب هشت ركورد ملی و انحصاری كویر تایر اشاره و گفت: جمع آوری منابع اندك و انجام كارهای بزرگ، پیشتازی تكنولوژی رادیال استیل بلت، تولید تایر سبز، سازنده پرس پخت تایر، طراحی و تولید تایر برای رینگ 18 در 3 سایز، تولید تایر نانو، طراحی و تولید تایر cuv و طراحی انبوه 12 طرح كل تایر از جمله این ركوردهاست.
7557*3028

سرخط اخبار استان‌ها