نشاط وسرگرمي سرلوحه برنامه سازي صدا وسيماي فارس درنوروز است

شيراز- ايرنا- معاون برنامه‌ريزي و نظارت صدا و سيماي مركز فارس گفت: اهدافي كه براي برنامه هاي نوروزي در نظر گرفته است اهداف كلان و مشتمل بر نشاط آفريني و سرگرمي است.

به گزارش ايرنا سيّد محمدحسن نبوي ‌زاده يكشنبه در جمع خبرنگاران افزود:تحول و ترويج آداب و رسوم استان از جمله اهدافي است كه در برنامه سازي در نظر گرفته شده است.
وي اضافه كرد: علاوه بر اين معرفي جاذبه هاي سياحتي استان و اطلاع رساني به مسافران نوروزي از جمله اهدافي است كه در ويژه برنامه هاي صدا و سيماي مركز فارس براي نوروز در نظر گرفته شده است.
نبوي زاده بيان كرد: پوشش برنامه‌هاي كاروان هاي راهيان نور و كاروان هايي كه از استان فارس به مناطق عملياتي سفر كرده‌اند بخشي از برنامه هايي است كه در اين ايام در نظر گرفته شده است.
معاون مدير كل صدا و سيماي مركز فارس اضافه كرد: ويژه برنامه تحويل سال نيز چهارشنبه پخش خواهد شد البته استوديو گريزي و نمايش توانمندي هاي گردشگري استان يكي از اصلي‌ترين پارامترهاي برنامه هاي نوروزي خواهد بود.
نبوي زاده گفت: علاوه بر اين اهداف، ترويج عيدي ساده و ارزان قيمت اما با محبت و صميميت يكي از دستور عمل هاي مهم برنامه سازي عيد خواهد بود.
وي بيان كرد: 30 عنوان برنامه در قالب 114 قسمت با 13 هزار دقيقه براي تعطيلات نوروز و قبل از آن در راديو مركز فارس پخش خواهد شد كه برنامه تحويل بهار يكي از برنامه هاي شاخص و ويژه برنامه عيد سال نو در راديواست.
نبوي زاده افزود: در سيماي مركز فارس نيز 12 برنامه جديد با 156 قسمت و برآورد 5230 دقيقه پخش خواهد شد كه شاخه نبات عنوان برنامه تحويل سال سيماي مركز فارس است.
معاون برنامه‌ ريزي و نظارت صدا و سيماي مركز فارس بيان كرد: بررسي مشكلات اقتصادي مردم نيز يكي از مواردي كه در برنامه سازي نوروز فراموش نشده و سعي شده تا برنامه‌هاي متناسب با اين دغدغه توليد و پخش شود.

**اطلاع رساني، تفريح و سرگرمي رويكرد نوروزي راديو فارس
معاون صداي مركز فارس در اين نشست خبري گفت: اطلاع رساني ، برنامه‌هاي تفريحي و سرگرمي رويكرد راديو فارس در نوروز است.
ياسر جمالي اضافه كرد: پخش برنامه هاي راديو فارس در نوروز در قالب هاي گزارش‌هاي زنده، برنامه‌هاي توليدي و برنامه‌هاي تاميني پيش‌ بيني شده است كه اين برنامه ها از 20 اسفند 97 آغاز خواهند شد.
وي بيان كرد: حفظ و صيانت از لهجه بومي و محلي شيراز و ديگر لهجه‌هاي استان فارس در برنامه‌هاي راديو فارس اهميت زيادي دارد.
معاون صداي مركز فارس گفت: برنامه‌هاي بهار نارنج، شاخ نبات، كوچه باغ ترانه و شب چراغ در كنار نمايش‌هاي بلند راديويي مهمترين برنامه‌هاي نوروز 98 خواهد بود.

**ايجاد شور و نشاط نوروزي به مخاطب؛ اولويت سيماي فارس
معاون سيماي مركز فارس نيز در اين نشست گفت: ايجاد شور و نشاط نوروزي و ايام عيد به مخاطبان مهمترين اولويت سيماي مركز فارس در تهيه برنامه‌ است.
عليرضا باغبان‌ منش اضافه كرد: كارشناسان و ميهمانان از حوزه‌هاي مختلف اجتماعي ، فرهنگي و ورزشي در برنامه‌هاي سيماي فارس حضور خواهند داشت و علاوه بر ويژه برنامه‌هاي نوروز، تمام برنامه‌هاي معمول شبكه فارس نيز حال و هواي نوروزي خواهد داشت.
معاون سيماي مركز فارس با اشاره به پخش سه فيلم سينمايي كه در فارس تهيه شده اند گفت: سين هشتم، سين نهم و جاده از جمله فيلم هايي است كه در فارس توليد شده و در نوروز از سيماي فارس پخش خواهد شد البته در اين ايام 20 فيلم سينمايي و 20 انيميشن ويژه كودك و نوجوانان پخش مي شود.
ع.پ / 1876