۱۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۵۸
کد خبر: 83238177
۰ نفر
آثار ارسالی جشنواره ره آورد سرزمین نور رشد 57 درصد رشد دارد

آبادان - ایرنا - دبیر جشنواره ره آورد سرزمین نور به رشد 57 درصدی ارسال آثار ادبی و هنری به شانزدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور اشاره كرد و گفت: تشكیل دبیرخانه های استانی این جشنواره باعث رشد آثار شد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از ستاد اطلاع رسانی راهیان نور فیض اله محمدزاده افزود: پارسال 22 هزار آثار ادبی و هنری از سوی زائران راهیان نور به دبیرخانه جشنواره مردمی ره آورد سرزمین نور ارسال شده بود كه این رقم امسال به بیش از 36 هزار اثر رسیده است.
وی ادامه داد: تشكیل دبیرخانه های استانی جشنواره ره آورد سرزمین نور، توزیع گسترده پوسترهای جشنواره، فعالیت در شبكه های اجتماعی و فضای مجازی و تبلیغات در مناطق عملیاتی دفاع مقدس از جمله مواردی است كه باعث افزایش ارسال آثار به این جشنواره شد.
محمدزاده با بیان اینكه حمایت از جشنواره های دفاع مقدس و راهیان نور ، از مهمترین روش ها برای ایجاد انگیزه در جوانان برای تولید آثار ادبی و هنری با موضوع ایثار و شهادت است، افزود: هدف از برگزاری جشنواره ره آورد سرزمین نور، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان و همچنین تقویت ادبیات و هنر دفاع مقدس است و آثاری كه توسط جوانان تولید می شود، ماندگاری و اثرگذاری بیشتری دارد چرا كه اثرگذاری این نسل را از دوران دفاع مقدس نشان می دهد.
دبیر شانزدهمین دوره جشنواره ره آورد سرزمین نور گفت: امسال آیین پایانی این دوره از جشنواره از 21 اسفند تا 28 اسفند در اردوگاه شهید باكری خرمشهر برگزار می شود.
3015/ 6037