میزگرد راههای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قزوین برگزار شد

قزوین - ایرنا – میزگرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با هدف ارایه راهكارهای فرهنگی و اجتماعی روز یكشنبه در خبرگزاری ایرنا مركز قزوین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این میزگرد در خصوص نقش ارزشمند شهدای انقلاب در طول چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردها و جانفشانی شهدا و ایثارگران بحث و گفت و گو شد.
انتقال فرهنگ و گفتمان ایثار و شهادت به نسل های جدید انقلاب،تبیین راهكارهای حفظ ارزش های شهیدان و ایثارگران،بررسی نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی، شناسایی نقاط ضعف در این زمینه و بررسی نقش دستگاه های فرهنگی و ارتباطی نظیر رسانه ها و مطبوعات در انتقال پیام دفاع مقدس از محورهای این میزگرد بود.
همچنین در ادامه این میزگرد در خصوص كنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین و حضور پرشور مردم برای مراسم تشییع سردار شهید حمید محمدرضایی گفت و گو شد.
سرهنگ پاسدار عباس برزگر جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین، رضا سجادفر مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری قزوین و غلامرضا حقایق پور مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از میهمانان حاضر در این میزگرد بودند.
مشروح مطالب این میزگرد طی روزهای آینده در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا قزوین) منتشر می شود.
22 اسفندماه ماه در تقویم ایران اسلامی به نام روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.
9925* 6101