توجه به مسائل اجتماعی از اولویت های سازمان اوقاف است

اردبیل - ایرنا - رییس شورای فقهی و حقوقی و معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی از اولویت های سازمان اوقاف است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌ نژاد روز یكشنبه در آیین معارفه مدیركل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: در مدیریت جدید سازمان اوقاف و امور خیریه فصل جدیدی در فعالیت ‌ها گشوده شده و توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی از جمله اشتغال و احیای وقف از اولویت های این سازمان است.
وی گفت: آثار و منافع موقوفات باید برای مردم مملوس باشد ، این كار باعث رغبت به وقف شده و موقوفات در جامعه افزایش می یابد.
وی با بیان اینكه همه باید تلاش كنند تا فرهنگ وقف در جامعه ساری و جاری گردد، اضافه كرد: متاسفانه در سده های گذشته آن طور كه باید به موضوع وقف توجه جدی نشده است.
معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امروز تدوین دانشنامه وقف یكی از نیازهای اساسی حوزه وقف است و امیدواریم با همكاری اندیشمندان و صاحبنظران شاهد تدوین دانشنامه وقف باشیم.
او افزود: اگر وقف در كشور ساری و جاری گردد بسیاری از مشكلات كنونی جامعه حل می شود و هیچ فقیر و تهیدست و مستضعفی در جامعه پیدا نمی شود.
در این آیین از زحمات حجت الاسلام اكبر قیامی تقدیر و حجت الاسلام مهدی ستوده به عنوان سرپرست جدید اداره كل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل معرفی شد.
6130/6016