پيگيري مطالبات كارگران از اقدامات اساسي در خراسان جنوبي است

بيرجند - ايرنا - استاندار خراسان جنوبي گفت: كارگران برخي واحدي صنعتي استان داراي حقوق معوق و مطالبات هستند كه اين موضوع جزو اقدامات عملياتي و اساسي ما خواهد بود.

به گزارش ايرنا محمدصادق معتمديان روز يكشنبه در حاشيه بازديد از چند واحد صنعتي مستقر در شهرك صنعتي بيرجند افزود: در كنار كمك به صنعت و واحدهاي توليدي، پيگيري مسائل و مشكلات كارگران و پرداخت معوقات مدنظر ماست.
وي گفت: مديران برخي از اين كارخانه ها كه كارگران آنها مشكل معوقه دارند، قول دادند تا پايان سال بخشي از آن را پرداخت كنند.
استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: در برخي واحدهاي كاشي و سراميك استان معوقات و مطالبات كارگران انباشته شده است كه جلساتي با مسئولان ذيربط برگزار و مقرر شد اين جلسات استمرار پيدا كند.
وي اظهار داشت: در زمينه واحدهاي توليدي كاشي و سراميك استان اقدامات خوبي توسط بخش خصوصي در استان انجام شده است.
معتمديان گفت: حدود 15 ميليون متر مربع توليدات اين صنايع است كه 50 درصد اين توليدات به كشورهاي مختلف صادر مي شود.
وي با بيان اينكه بيشترين حجم صادرات استان به كشور افغانستان انجام مي شود يادآور شد: اين در حاليست كه در چند ماه اخير موانعي براي صادرات چهار قلم كالاي اساسي از جمله كاشي و سراميك ايجاد شده بود كه اين محدوديت ها هفته گذشته رفع شد.
استاندار خراسان جنوبي گفت: هدف بازديد از اين واحدهاي توليدي استان اين بود كه در جريان روند توليدات قرار گرفته، مشكلات و موانع را از نزديك بررسي كرده و بتوان از طريق برگزاري جلسات تخصصي و ظرفيت هاي قانوني كه در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد است كمكي به صنعتگران و توليدكنندگان داشته باشيم.
استاندار خراسان جنوبي امروز (يكشنبه) با همراهي جمعي از مسئولان استان از كارخانه هاي كاشي و سراميك نيلوفر، فرزاد، آيداسرام و كوير تاير شهرك صنعتي بيرجند بازديد كرد.
7557*3028