فرماندار: مجوز ساخت سردخانه در مراغه صادر نمي شود

مراغه - ايرنا - معاون استاندار و فرماندار ويژه مراغه با اعلام اينكه 61 سردخانه در مراغه فعال است، افزود: با توجه به ظرفيت بالاي سردخانه هاي موجود و در راستا حمايت از سرمايه گذاري هاي انجام شده در اين بخش، از اين پس مجوزي براي ساخت سردخانه در شهرستان صادر نخواهد شد.

به گزارش ايرنا، حميد شكري روز يكشنبه در جلسه سرمايه گذاري شهرستان اظهار داشت: تعداد سردخانه هاي شهرستان به حالت اشباع رسيده و از پس مجوز و تسهيلاتي براي ساخت سردخانه هاي جديد در شهرستان صادر نخواهد شد.
وي گفت: در حال حاضر ظرفيت سردخانه هاي نگهداري محصولات باغي در اين شهرستان بيش از 238 هزار تن است.
وي افزود: شكل گيري و ساخت مراكز سورتينگ و بسته بندي محصولات كشاورزي موجب اشتغال زايي قابل توجه در مراغه مي شود و در صورت ارائه طرح هاي اين چنيني از سوي سرمايه گذاران، از آن ها استقبال خواهد شد.
شكري اضافه كرد: حمايت از آنها و توسعه صنايع تبديلي و تكميلي مي تواند بيكاري را در اين شهرستان ريشه كن كند.
وي صنعت بسته بندي را موجب حذف واسطه و حمايت از توليدكنندگان عنوان كرد و گفت: بسته بندي مناسب توليدات علاوه بر تقويت صادرات و بازاريابي، امكان سو استفاده و بهره برداري واسطه هاي داخلي و خارجي از محصولات كشاورزي را از بين مي برد.
شكري خاطرنشان كرد: مراغه با بيش از 110 هزار هكتار اراضي كشاورزي از قطب هاي مهم توليد محصولات كشاورزي در آذربايجان شرقي است و 25 درصد ميوه استان در اين شهرستان توليد مي شود.
به گزارش ايرنا، در اين جلسه مشكلات 9 طرح سرمايه گذاري از جمله توليد محصولات بتني، كشتارگاه صنعتي، تهيه و توزيع محصولات كشاورزي، مجتمع گردشگري و تفريحي، كافه كتاب، جايگاه CNG، مركز دامداري و مركز سورتينگ و بسته بندي محصولات كشاورزي بررسي و راهكارهاي لازم ارائه شد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/9880